Trwa ładowanie...
d50bofx

Wicepremier Pawlak przeciwko aukcjom uprawnień do emisji CO2

9.7.Warszawa (PAP) - Waldemar Pawlak, wicepremier i minister gospodarki, w czasie nieformalnego posiedzenia Rady UE ds. energii, sprzeciwił się propozycji KE dotyczącej...
Share
d50bofx

9.7.Warszawa (PAP) - Waldemar Pawlak, wicepremier i minister gospodarki, w czasie nieformalnego posiedzenia Rady UE ds. energii, sprzeciwił się propozycji KE dotyczącej wprowadzenia systemu aukcyjnego, obejmującego 100 proc. uprawnień do emisji - poinformowało Ministerstwo Gospodarki w komunikacie.

"Wicepremier Waldemar Pawlak wyraźnie sprzeciwił się propozycji Komisji Europejskiej dotyczącej wprowadzenia systemu aukcyjnego, obejmującego 100 proc. uprawnień do emisji. +W Polsce i krajach, w których produkcja energii elektrycznej jest oparta na węglu, wprowadzenie w życie takiego rozwiązania będzie skutkowało znaczącą podwyżką cen energii, obniżeniem PKB i wzrostem inflacji" - napisano w komunikacie.

W nieformalnym posiedzeniu Rady UE ds. energii, które odbyło się w dniach 4-5 lipca br. w Paryżu, udział wzięli ministrowie i delegaci krajów członkowskich, przedstawiciele Komisji Europejskiej, Parlamentu Europejskiego, organizacji pozarządowych i przemysłu.

d50bofx

Komisja Europejska proponuje, żeby od 1 stycznia 2013 roku branża elektroenergetyczna musiała kupować 100 proc. pozwoleń na emisję CO2 na aukcjach.

Na początku czerwca minister Nowicki powiedział, że propozycja KE spowoduje wzrost cen energii od 70 do 100 proc.

Polska chciałaby, by sektor energetyczny miał możliwość stopniowego dochodzenia do 100-proc. poziomu uprawnień nabywanych przez aukcje.(PAP)

mak/ gor/

d50bofx

Podziel się opinią

Share
d50bofx
d50bofx