Trwa ładowanie...

Widzowie czekają na nowe cyfrowe kanały

Użytkownicy cyfrowej telewizji naziemnej niecierpliwie czekają na uruchomienie kolejnych kanałów. Na działających dotychczas dwóch multipleksach pozostało jeszcze miejsca na cztery programy.

Widzowie czekają na nowe cyfrowe kanałyŹródło: Jupiterimages
d3xoyha
d3xoyha

Jak donosi "Rzeczpospolita", na internetowych forach wrze. Widzowie zastanawiają się, kiedy spółki TV Puls, TV4, Polsat i TVN rozpoczną nadawanie zapowiadanych stacji. Zgodę na ich uruchomienie wydała Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji.

Jednak żadna telewizja nie spieszy się ze startem nadawania. Pojawiły się jednak informacje, że druga stacja TV Puls może zostać uruchomiona w sierpniu. Nie wiadomo także, kiedy w ofercie mógłby pojawić się program Polsat Sport News.

Tymczasem, od dzisiaj spółki mogą składać do KRRiT wnioski o przyznanie koncesji na nadawanie w ramach ostatniego planowanego multipleksu. Zainteresowanie nadawaniem już zgłosili właściciele kanałów: Kino Polska, 4fun.tv, Eska TV, operatorzy kablowi, Telekomunikacja Polska i spółka produkująca programy telewizyjne ATM Grupa. W ramach naziemnej telewizji cyfrowej pojawią się także kanały w jakości HD. W wysokiej jakości będzie nadawany program TVP 1.

kj

d3xoyha
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3xoyha