Trwa ładowanie...

Więcej pasażerów na lotnisku we Wrocławiu

Blisko 107 tys. pasażerów obsłużył w lutym br. Wrocławski Port Lotniczy im. Mikołaja Kopernika; to o niemal 1,5 proc. więcej niż przed rokiem. Największy wzrost liczby podróżnych zanotowano w sektorze międzynarodowych przewozów tradycyjnych.

Więcej pasażerów na lotnisku we WrocławiuŹródło: AFP, fot: Victoria Bonn-Meuser
d414hec
d414hec

Prezes lotniska Dariusz Kuś podkreślił, że jego zdaniem początek roku we Wrocławiu jest bardzo stabilny, a liczba 1,6 tys. operacji lotniczych zrealizowanych we wszystkich sektorach jest zbliżona do ubiegłorocznej. - Na szczególną uwagę zasługuje wysoki wzrost sektora biznes. To dobra prognoza na kolejne miesiące - dodał.

W lutym największy wzrost liczy pasażerów zanotowano w sektorze międzynarodowych przewozów tradycyjnych. Z lotów do Frankfurtu, Monachium, Dusseldorfu i Kopenhagi, oferowanych przez PLL LOT, Lufthansę i SAS, skorzystało o 13,4 proc. więcej pasażerów niż przed rokiem.

W opinii dyrektora ds. marketingu i sprzedaży wrocławskiego Portu Lotniczego Jarosława Sztuckiego to przede wszystkim efekt dwukrotnie większej liczby operacji lotniczych realizowanych przez linie SAS do Kopenhagi i lepszego wypełnienia samolotów na trasach do Niemiec. - Luty potwierdził, że sektor połączeń biznesowych rozwija się we Wrocławiu stabilnie, nawet pomimo spowolnienia gospodarczego - podkreślił.

Wzrost o niemal 4 proc. zanotowano także w sektorze połączeń niskokosztowych. - To bardzo dobry wynik, biorąc pod uwagę, że początek roku jest zawsze czasem mniejszego nasilenia ruchu - zaznaczył Sztucki.

Port Lotniczy im. Mikołaja Kopernika we Wrocławiu położony jest w południowo-zachodniej części miasta, w odległości ok. 10 km od centrum, w pobliżu m.in. Autostradowej Obwodnicy Wrocławia, która umożliwia bezpośredni dojazd na lotnisko z różnych kierunków.

d414hec
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d414hec