Trwa ładowanie...
licencja

Większość za licencjami dla maklerów

Rezygnacja z licencji maklera i doradcy oraz wprowadzenie dla nich egzaminów interwencyjnych będą niekorzystne dla rynku - ocenia 90 proc. firm inwestycyjnych, a informuje o tym "Parkiet". Wszystko wskazuje jednak na to, że proponowane przez Komisję Nadzoru Finansowego zmiany prawa trafią do Sejmu.
Share
Większość za licencjami dla maklerów
Źródło: Jupiterimages
d2cmaio

Pomysł ten Związek Maklerów i Doradców poddał ocenie firm inwestycyjnych. Z odpowiedzi nadesłanych przez 16 towarzystw funduszy inwestycyjnych i dziewięć powszechnych towarzystw emerytalnych wynika, że chcą one pozostawić obecny system bez zmian czyli pozostawienia wymogu zatrudnienia co najmniej dwóch maklerów w domach maklerskich i dwóch doradców w towarzystwach funduszy inwestycyjnych.

90 proc. ankietowanych firm zadeklarowało, że licencje pomagają przy selekcji kandydatów do pracy, 80 proc. - że wspiera pracowników w podnoszeniu kwalifikacji, a 83 - że egzamin nie jest barierą w dostępie do zawodu.

Zdaniem firm, bariery rozwoju rynku finansowego są gdzie indziej, m.in. w przewlekłości postępowań administracyjnych czy nadmiernej sprawozdawczości.

Z informacji "Parkietu" wynika, że Ministerstwo Gospodarki skłania się jednak do wprowadzenia tych zmian.

d2cmaio

Podziel się opinią

Share
d2cmaio
d2cmaio