Trwa ładowanie...

Większość źle ocenia pracę rządu i premiera; dobrze - prezydenta

W listopadzie 74 proc. badanych przez TNS Polska źle oceniło prace rządu;
dobrze - 19 proc. Negatywnie o pracy premiera Donalda Tuska wyraziło się 68 proc. badanych,
pozytywnie - 24 proc. 54 proc. uważa, że Bronisław Komorowski dobrze wypełnia obowiązki prezydenta;
a 34 proc., że źle.

Większość źle ocenia pracę rządu i premiera; dobrze - prezydentaŹródło: newspix.pl
d3nmbyi
d3nmbyi

W listopadzie 74 proc. badanych przez TNS Polska źle oceniło prace rządu; dobrze - 19 proc. Negatywnie o pracy premiera Donalda Tuska wyraziło się 68 proc. badanych, pozytywnie - 24 proc. 54 proc. uważa, że Bronisław Komorowski dobrze wypełnia obowiązki prezydenta; a 34 proc., że źle.

W listopadzie odsetek osób zdecydowanie dobrze oceniających pracę głowy państwa jest o 2 punkty procentowe wyższy, niż odsetek oceniających go zdecydowanie negatywnie (12 proc. wobec 10). 12 proc. nie miało zdania.

Pozytywnych ocen Komorowskiego, w porównaniu z poprzednim miesiącem, przybyło o 7 punktów proc., a odsetek negatywnych spadł o 8 punktów proc.

Notowania rządu - w porównaniu z październikiem - nieznacznie się poprawiły: odsetek ocen pozytywnych wzrósł o 3 punkty proc. (z 16 do 19) i o tyle samo spadł odsetek ocen negatywnych (z 77 proc. do 74 proc.).

d3nmbyi

Zdecydowanie źle pracę rządu ocenia 26 proc. badanych, a zdecydowanie dobrze - 1 proc. 7 proc. nie ma zdania na ten temat.

Zdecydowana większość (68 proc.) ankietowanych negatywnie się wypowiedziała o pracy premiera Donalda Tuska, przy czym 27 proc. jest zdecydowanych w swoich sądach, a 41 proc o pracy szefa rządu ma umiarkowanie negatywną opinię.

Zadowolonych z pracy premiera jest 24 proc. Polaków, w tym 22 proc. uważa, że Tusk raczej dobrze wypełnia swoje obowiązki, 2 proc. jest o tym zdecydowanie przekonanych, a 8 proc. badanych nie wyraziło zdania.

d3nmbyi

W porównaniu z poprzednim miesiącem notowania premiera się poprawiły - odsetek ocen pozytywnych wzrósł o 4 punkty procentowe, a odsetek ocen negatywnych spadł o 5 punktów proc.

TNS Polska przeprowadził sondaż w dniach 8-15 listopada na liczącej 1000 osób reprezentatywnej próbie mieszkańców Polski w wieku powyżej 15 lat.

(AS)

d3nmbyi
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3nmbyi