Trwa ładowanie...

Wielka wyprzedaż w Empiku. Sklepy wystawione na sprzedaż?

Po wygaszeniu segmentu mody grupa EM&F szuka kupca na szkoły językowe. Niedługo na sprzedaż wystawione mogą zostać pozostałe aktywa, w tym sklepy sieci Empik - donosi "Puls Biznesu".

Wielka wyprzedaż w Empiku. Sklepy wystawione na sprzedaż?Źródło: Materiały Prasowe
d2sru9w
d2sru9w

*Grupa EM&F *Grupa EM&F (Zobacz notowania spółki »), czyli Empik Media & Fashion w swoim portfelu posiada takie marki, jak: Esprit, Gap, Smyk czy oczywiście Empik. Wyniki finansowe jednak najlepsze nie są, dlatego już w zeszłym roku spółka zdecydowała o wycofaniu się z segmentu mody. Wiele wskazuje na to, że teraz przyszła kolej na odsprzedanie szkół językowych.

Główni właściciele grupy, czyli przedstawiciele funduszy Penta Investments oraz Eastbridge, oficjalnie nie komentują doniesień na ten temat. Szkoły językowe należące do EM&F w 2013 r. wypracowały 32 mln zł zysku EBITDA przy 206 mln zł przychodów.

Na rynku spekuluje się, że Eastbridge będzie wyprzedawał aktywa grupy EM&FEM&F, która obejmuje - obok segmentu mody i szkół językowych - m.in. sieć salonów Empik, sklep internetowy empik.com oraz sklep z artykułami dziecięcymi Smyk, czytamy w "Pulsie Biznesu".

d2sru9w
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2sru9w