Trwa ładowanie...
d166jzw
d166jzw

Wielkopolskie/ W Pile powstanie nowa fabryka Thule Group

W Pile w województwie wielkopolskim powstanie nowa fabryka Thule Group. Prace budowalne rozpoczną się jeszcze w tym roku, natomiast otwarcie zakładu planowane jest na początek roku 2018. Powstawać tam będą m.in. bagażniki do przewozu rowerów.
Share
d166jzw

W pierwszym etapie działalności nowej fabryki szwedzkiego inwestora zatrudnienie wyniesie ok. 100 osób.

Thule Group oferuje m.in. rozwiązania do transportowania rowerów, sprzętu do sportów zimowych i wodnych, boksy dachowe, wielofunkcyjne przyczepki rowerowe, wózki dziecięce, a także samochodowe skrzynie na narzędzia. Produkty grupy sprzedawane są na 139 rynkach na całym świecie.

Nowa fabryka będzie miała 13,5 tys. m kw. powierzchni. W pierwszej fazie działalności zakład zatrudni ok. 100 pracowników, a później planowane są dalsze przyjęcia.

d166jzw

Thule Group rozpoczęła produkcję w Polsce w 2000 roku. Fabryka oraz centrum dystrybucyjne obsługujące Europę Centralną i Wschodnią, otwarte w styczniu 2015 r., działa w Hucie Szklanej (Wielkopolskie). Obecnie Thule zatrudnia w Polsce ok. 400 pracowników na pełnym etacie.

"Fabryka w Pile nie będzie miała bezpośredniego wpływu na sytuację w istniejącym już zakładzie Thule Group w Hucie - nowa inwestycja jest rozszerzeniem naszej działalności w Polsce. W nowej fabryce Thule Group powstawać będą przede wszystkim produkty z naszej nowej kategorii +Active with Kids+, ale również (...) bagażniki do przewozu rowerów" - powiedział w piątek w Pile dyrektor operacyjny Thule Group Jeroen Bronnenberg.

Jak dodał, na wybór lokalizacji nowego zakładu wpływ miała m.in. aktualna sytuacja na rynku pracy oraz nieduża odległość od obecnie istniejącej siedziby w Hucie Szklanej.

W dziewięciu fabrykach Thule Group oraz w ponad 35 biurach handlowych na całym świecie pracuje ponad 2000 osób. Thule Group jest spółką publiczną, notowaną na Nasdaq Stockholm. Przychody netto firmy w 2015 r. wyniosły 5,3 mld koron szwedzkich.

d166jzw

Podziel się opinią

Share
d166jzw
d166jzw