Trwa ładowanie...
d3ne9pm

Wigilia XXI zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Kosowie (komunikat)

...

d3ne9pm
d3ne9pm

25.12. Warszawa - Służby prasowe XXI zmiany batalionu POLUKRBAT informują:

To już jedenaste Święta Bożego Narodzenia, jakie spędzili polscy żołnierze w ramach misji pokojowej KFOR w Kosowie.

Okres Świąt Bożego Narodzenia to dla nas Polaków szczególny okres, który spędza się z najbliższymi w serdecznej i rodzinnej atmosferze. Żołnierze POLUKRBAT-u, chcąc stworzyć domową atmosferę, zorganizowali wspólną Wigilię, na którą zaprosili również żołnierzy ukraińskich wchodzących w skład batalionu oraz żołnierzy innych państw przebywających w Camp Bondsteel.

Wieczerzę rozpoczęto o godzinie 19.00 od powitania gości przez zastępcę dowódcy PKW KFOR mjr Macieja BINKIEWICZA oraz odczytania fragmentu Ewangelii przez kapelana kontyngentu mjr Krzysztofa SMOLENIA.

d3ne9pm

Na wigilijnym stole zgodnie z tradycją znalazły się między innymi takie polskie potrawy jak: barszczyk z uszkami, śledzie oraz ciasto. Szczególnym momentem było składanie życzeń i dzielenie się opłatkiem, co zawsze skłania do refleksji i powoduje, że jesteśmy myślami z bliskimi.

Pasterka która rozpoczęła się punktualnie o godzinie 24.00 została odprawiona przez księdza kapelana mjr Krzysztofa SMOLENIA wspólnie z kapelanem ukraińskim. W pasterce oprócz żołnierzy POLUKRBATU brało udział 60 policjantów ze specjalnej polskiej jednostki policji w Kosowie, stacjonujących w ramach misji Eulex w Prisztinie.

Bezpośrednio po pasterce żołnierze udali się na spoczynek z nadzieją, że następne święta spędzą już z rodzinami i bliskimi w kraju.

Oficer prasowy XXI zmiany batalionu POLUKRBAT w/z kpt. Przemysław STELTER

UWAGA: Komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść. (PAP)

kom/ mok/

d3ne9pm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ne9pm