Trwa ładowanie...
dl4225x

Wikana chce wypracować zysk netto w całym 2015 r.

Warszawa, 23.03.2015 (ISBnews) - Po zakończeniu działań restrukturyzacyjnych Wikana chce zwiększać sprzedaż mieszkań w południowo-wschodniej Polsce i w całym 2015 r. wykazać zysk netto, poinformował agencję ISBnews prezes Robert Pydzik.

Share
dl4225x

"Zakończyliśmy już najważniejsze działania restrukturyzacyjne, które pozwolą grupie kapitałowej Wikana odbudować pozycję na rynku mieszkaniowym oraz będą podstawą do działań służących zwiększeniu zaufania rynków finansowych" - powiedział Pydzik w rozmowie z ISBnews.

Według niego Wikana stawia na ograniczanie kosztów działalności, w tym również realizacji inwestycji deweloperskich, a efekty podjętych na przełomie 2014 i 2015 roku działań powinny być widoczne w wyniku grupy na koniec bieżącego roku. Zarząd zmodyfikował także sposób i system funkcjonowania poszczególnych spółek, dążąc do maksymalnego wykorzystania efektów ich synergii i zasobów, chce również szerzej pozyskiwać finansowanie bankowe (obecnie finansuje się głównie długiem obligacyjnym).

"Ma to doprowadzić do osiągnięcia pozytywnego wyniku finansowego na koniec tego roku oraz zdynamizować działania grupy" - podkreślił Pydzik.

dl4225x

Zapowiedział, że Wikana skoncentruje się na działalności deweloperskiej w południowo-wschodniej Polsce, na którym to rynku zakłada znaczące zwiększenie sprzedaży mieszkań. Posiada tam duży bank ziemi, na którym w kolejnych dwóch latach może powstać ponad 1000 nowych mieszkań. Grupa tym samym zrezygnowała z poszerzenia działalności o inne rynki, w tym warszawski.

Kolejnym filarem planowanych działań jest optymalizacja majątku. Grupa posiada w całej Polsce centra handlowe o łącznej powierzchni 11,8 tys. m2 i rozważa ich sprzedaż.

"Mamy zapewnione finansowanie działalności operacyjnej, nie jesteśmy więc zmuszeni do sprzedaży centrów. Ale prowadzimy już rozmowy w tej sprawie, a decyzję dotyczącą przyszłości centrów podejmiemy zależnie od oferowanej ceny" - podsumował Pydzik.

Grupa Wikana to jeden z największych deweloperów działających w południowo-wschodniej Polsce. Od 1997 roku akcje spółki notowane są na warszawskiej giełdzie.

Tomasz Chaberko

(ISBnews)

dl4225x

Podziel się opinią

Share
dl4225x
dl4225x