Trwa ładowanie...
d1y4kjg

Witek: Pęk nie wystartuje w wyborach z list PiS; powodem kompromitujące zdjęcie

Senator Bogdan Pęk nie wystartuje w najbliższych wyborach z list PiS - poinformowała PAP w sobotę rzeczniczka PiS Elżbieta Witek. Jak dodała, powodem jest kompromitujące zdjęcie, które opublikowano w prasie.

Share
d1y4kjg

W sobotę "Super Express" opublikował zdjęcie senatora Bogdana Pęka leżącego - jak wynika z artykułu - na korytarzu hotelu sejmowego. Pęk pytany o tę sprawę przez PAP odpowiedział: "bez komentarza".

"Zdjęcie jest takie, jak każdy widzi. Nie usprawiedliwiamy tego w żaden sposób. Pan Pęk na pewno nie będzie startował z naszych list. Zdjęcie jest kompromitujące. (...) Nie będziemy udawać, że widzimy na zdjęciu coś innego, niż wszyscy. Na pewno nie będziemy tego usprawiedliwiać. To jest sytuacja, która nie powinna mieć miejsca" - powiedziała PAP Witek.

Dodała, że obecnie trwają wakacje sejmowe, więc klub parlamentarny PiS nie może podjąć ewentualnej decyzji o wyrzuceniu senatora ze swoich szeregów. Zaznaczyła, że decyzja w sprawie dalszych losów senatora będzie podjęta niedługo, na najbliższym posiedzeniu komitetu politycznego.

d1y4kjg

Jak poinformował "SE", zdjęcie zostało zrobione 21 lipca tego roku, tuż po godzinie 23, w przeddzień posiedzenia Senatu. Gazeta cytuje też wypowiedź Pęka na temat tej sprawy. "Po prostu zasłabłem, na piątym piętrze hotelu sejmowego przed pokojem. Nie pamiętam dokładnie, kiedy to było (...) Ja tego zdarzenia w ogóle nie pamiętam. Obudziłem się rano w swoim łóżku. To się zdarzyło przed wejściem do mojego pokoju. To było w godzinach późnych. Przypuszczam, że straciłem po prostu kontakt" - powiedział Pęk gazecie.

Bogdan Pęk był trzykrotnie posłem, wybieranym z list PSL. W trakcie kadencji 2001-2005 przeszedł do klubu Ligi Polskich Rodzin. Od 2004 do 2009 był europosłem z ramienia LPR. Od 2011 roku jest senatorem PiS.

d1y4kjg

Podziel się opinią

Share
d1y4kjg
d1y4kjg