Trwa ładowanie...

Wizz Air wraca na warszawskie Lotnisko Chopina

Węgierska linia Wizz Air zacznie latać od 21 grudnia do Budapesztu z warszawskiego Lotniska Chopina - poinformował w poniedziałek przewoźnik. Linia przenosi to połączenie z podwarszawskiego lotniska w Modlinie.

Share
Wizz Air wraca na warszawskie Lotnisko Chopina
Źródło: WizzAir, fot: materiały prasowe
d3f6akj

Wizz Air z lotniska w Modlinie do Budapesztu latał cztery razy w tygodniu. Tyle samo będzie rejsów z Lotniska Chopina.

"Zmiana na tej trasie jest następstwem wcześniejszych apeli przewoźnika do Lotniska Warszawa/Modlin, o wyeliminowanie utrudnień dla pasażerów, wynikających z braku systemu nawigacji ILS (Instrument Landing System). Przedstawiciele lotniska w Modlinie zobowiązali się do zainstalowania systemu ILS do października, jednak nadal nie jest on gotowy do użycia" - czytamy w komunikacie spółki.

Linia podkreśliła, że z powodu "nieodpowiedniego zarządzania" Lotniska Warszawa/Modlin i Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej pasażerowie spotykają się z licznymi utrudnieniami - opóźnieniami, przekierowaniami lub całkowitym odwołaniem lotów (dotyczy to ponad 30 tys. pasażerów).

d3f6akj

"Tej zimy, koszty związane z odszkodowaniami lub zmianami terminu lotów, szacowane są na około 8 milionów złotych" - czytamy w komunikacie

Linia podkreśla, że "chce utrzymać dobre relacje z lotniskiem", dlatego też przenosi tylko jedno połączenie na Lotnisko Chopina. Pozostałych 20 tras jest obsługiwanych przez flotę w Modlinie. Jednocześnie apeluje do Modlina o pokrycie kosztów za utrudnienia, które wynikają z braku poprawnie działającego systemu ILS.

- Wizz Air na trasie do Budapesztu lata cztery razy w tygodniu, Ryanair wykonuje rejsy na tym odcinku codziennie. A zatem decyzja Wizz Air o przeniesieniu połączenia nie wpłynie bardzo na naszych pasażerów, którzy będą chcieli z Modlina lecieć do Budapesztu - powiedziała PAP Magdalena Bojarska z lotniska w Modlinie.

Pytana o ILS powiedziała, że lotnisko kupiło sprzęt z własnych pieniędzy jeszcze przed otwarciem portu. - Czekamy na niezbędne pozwolenia, które umożliwią nam jego zainstalowanie. Wykonawca zapewnia nas, że nastąpi to z końcem tego roku. Następnie przez trzy miesiące ILS będzie testowany. W swej pierwszej podstawowej kategorii powinien funkcjonować wiosną przyszłego roku - dodała Bojarska.

Flota Wizz Air składa się z 39 samolotów typu Airbus A320 latających z 16 baz na ponad 250 trasach łączących 83 lokalizacje w 29 krajach.

Lotnisko Warszawa-Modlin w połowie lipca oficjalnie zainaugurowało swoją działalność. Do portu latają linie Ryanair oraz Wizz Air.

d3f6akj

Podziel się opinią

Share
d3f6akj
d3f6akj