Trwa ładowanie...

Włochy zakazują 45-godzinnego odpoczynku w kabinach. Kierowcy już nie będą przesiadywać na parkingach

Europa zacznie kontrolować zawodowych kierowców. Włoskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych sprawdza, czy firmy transportowe pilnują swoich kierowców na terenie ich kraju, aby nie odpoczywali powyżej 45 godzin w kabinie pojazdu.

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Włochy zakazują 45-godzinnego odpoczynku w kabinach. Kierowcy już nie będą przesiadywać na parkingachŹródło: East News, fot: Maciej Luczniewski/REPORTER
d3bler6
d3bler6

Szerokim echem w branży odbiły się nowe przepisy, które są związane z wyrokiem Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej. Pod koniec 2017 roku ogłoszono, że kierowca nie może odbierać odpoczynków tygodniowych regularnych w wymiarze 45 h w kabinie. Regulacje mówią też o karach za nieprzestrzeganie tych ograniczeń.

Włochy nie zdecydowały się na dodatkowe kary finansowe. Dokładnie określono, że odpoczynek odbierany w kabinie to brak odpoczynku. A w tym państwie uważa się to za wykroczenie, za które przewidziany jest mandat w wysokości 1700 Euro oraz przymus powtórzenia odpoczynku poza kabiną pojazdu.

Zobacz też: Ile kosztuje przygotowanie auta do wiosny?

W art. 8 p. 8 rozporządzenia 561/2006 możemy przeczytać: „Jeżeli kierowca dokona takiego wyboru, dzienne okresy odpoczynku i skrócone tygodniowe okresy odpoczynku poza bazą można wykorzystywać w pojeździe, o ile posiada on odpowiednie miejsce do spania dla każdego kierowcy i pojazd znajduje się na postoju”. Nie ma mowy tu o 45-godzinnych pauzach, co oznacza, że odbywanie odpoczynku w kabinie jest zakazane w krajach Unii Europejskiej.

d3bler6

Niemcy, Francja i Wielka Brytania wprowadziły omawiane sankcje. Następna w kolejce jest Hiszpania.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d3bler6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3bler6