Trwa ładowanie...
d2i6fdf

Wojciech Kowalczyk został wiceprezesem BGK

Rada Nadzorcza Banku Gospodarstwa Krajowego powołała w środę Wojciecha Kowalczyka na stanowisko wiceprezesa BGK, będzie odpowiadał za obszar sprzedaży, rynków finansowych, finansowania działalności inwestycyjnej oraz działalności zleconej, w szczególności w zakresie mieszkaniowego budownictwa społecznego oraz służby zdrowia - poinformował BGK w komunikacie.

d2i6fdf
d2i6fdf

Kowalczyk zastąpił Roberta Sochackiego, który złożył rezygnację z pełnionej funkcji.

Nowo powołany wiceprezes dotychczas zajmował stanowisko dyrektora banku nadzorującego obszar sprzedaży, rynków finansowych i skarbu. Z BGK związany jest od marca 2010 roku.

Wcześniej pracował w Banku Handlowym odpowiadając za aktywność banku na rynkach finansowych w Polsce i za granicą. Zbudował pierwszy w Polsce zespół biura instrumentów dłużnych w tym banku. Był co-leaderem grupy integracyjnej Tresury przy integracji Banku Handlowego SA z Citibank (Poland) SA, pełnił również obowiązki Dyrektora Centrum Operacji Pieniężnych.

W latach 2001-2004 był odpowiedzialny za aktywność Merrill Lynch International London na polskim i węgierskim rynku walutowym, rynku papierów dłużnych i instrumentów pochodnych. (PAP)

bg/ ana/

d2i6fdf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2i6fdf