Trwa ładowanie...

Wojciech Modest Amaro pomaga w stworzeniu pizzerii... chrześcijańskiej

Informacja jest naprawdę zaskakująca. Szef kuchni i restaurator ma wykorzystać swoją wiedzę, umiejętności i doświadczenie, by pomóc w otwarciu chrześcijańskiej restauracji.

Wojciech Modest Amaro pomaga w stworzeniu pizzerii... chrześcijańskiejŹródło: WP.PL, fot: WP.PL
d2lxxux
d2lxxux

Zadaniem Amaro będzie wybranie profesjonalnego sprzętu i dobrego kucharza. Restaurację otwierają, jak podaje "Dziennik Łódzki", młode osoby związane z kościołem jezuitów i fundacją charytatywną. To ona ma prowadzić kawiarnię-pizzerię non-profit, która już powstaje przy ul. Piotrkowskiej.

W akcję zaangażował się łódzki ksiądz, który wykorzystał znajomość z gwiazdą telewizji. Ponoć Amaro natychmiast zgodził się udzielić wsparcia i poratować dobrymi radami. Swoje uwagi miał też łódzki arcybiskup Ryś. To on zaproponował, by poszerzyć asortyment restauracji o pizze.

"Arcybiskup wymyślił też dla nich biblijne nazwy. Serwowana ma być m.in. pizza Magnificat i pizza Osiem Błogosławieństw" - czytamy na stronie pisma.

- W menu pojawią się owoce znane z Biblii. Będą daktyle, figi, ciasta z rodzynkami, ale także kanapki i pizza - powiedziała dziennikowi Marta Cyganek. Możliwe, że serwowane będą wino oraz piwo.

d2lxxux

Restauracja ma zostać otwarta już za kilka miesięcy, w marcu 2018 r.

W lokalu mają odbywać się wydarzenia kulturalne, koncerty. Jego patronką jest Matka Boska, a w wystroju, nad którym pracują wolontariusze, znajdą się religijne odniesienia - krzyż, ikony.

Kawiarnia-pizzeria chrześcijańska powstająca w Łodzi ma być otwarta dla wszystkich, bez względu na wyznanie. Zazwyczaj podobne lokale powstają przy parafiach, odwiedzają je lokalni wierni. Tym razem ma być inaczej.

d2lxxux

Jak oceniacie pomysł? Udział Amaro, znanego z programów "Hell's Kitchen", "Top Chef", pomoże?

d2lxxux
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2lxxux