Trwa ładowanie...

Wolimy wygraną w loterii niż podwyżkę pensji. Zaskakujące badanie

Lepsza wygrana w loterii niż podwyżka wynagrodzenia. Badania nie pozostawiają złudzeń. Jednorazowy duży zastrzyk gotówki poprawiłby sytuację co trzeciego Polaka. O podwyżce, zdrowiu i znajomych tak już nie myślimy.

Share
Wolimy wygraną w loterii niż podwyżkę pensji. Zaskakujące badanieŹródło: Fotolia
dopokdi

"Które z wydarzeń miałyby Twoim zdaniem największy wpływ na powrót do spokojnego życia?" Takie pytanie na zlecenie firmy GetBack S.A usłyszeli Polacy. Wnioski? Pieniądze cenimy bardziej niż relacje z innymi, zdrowie czy długi.

- Nasze najnowsze badanie pokazuje, że krótkotrwałe i przyjemne w skutkach inicjatywy cenimy bardziej niż te o długotrwałych efektach. Polacy wolą czekać na coś wielkiego, nawet bliżej nieokreślonego, co można osiągnąć bez wysiłku, niż podjąć działania, które zaowocują poprawą w dłuższym terminie - wyjaśnia Paweł Trybuchowski, wiceprezes GetBack.

Aż 36 proc. ankietowanych uznało, że powrót do spokojnego życia zapewniłaby im wygrana 50 tys. zł. Co ciekawe, wzrost wynagrodzenia o 500 zł poprawiłby sytuacje życiową 17 proc. ankietowanych. Warto dodać, że uzbieranie 50 tys. z takiej podwyżki zajmie ponad 8 lat. Na kolejnym miejscu znalazła się... kuracja kręgosłupa. Taką odpowiedź wybrało 12 proc. ankietowanych. Tuż za podium znaleźli się za to bliscy.

9 proc. Polaków wróciłoby do spokojnego życia, gdyby poprawiły się ich relacje z bliską osobą. Daleko w tyle jest za to spłacenie długu. Tylko 6 proc. Polaków deklaruje, że spłacenie długu pomogłoby im wrócić do formy. Najprawdopodoboniej część dłużników wybrała też opcję wygranej w loterii.

Przeprowadzkę do większego mieszkania i zrzucenie 5 kg wagi wybrało po 5 proc. ankietowanych.

dopokdi
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dopokdi
dopokdi