Trwa ładowanie...

Wolnego może być więcej! Firmy zapłaczą

Resort pracy rozważa przywrócenie zasady, że za święto przypadające w dzień wolny przysługuje jego odbiór w innym terminie

Wolnego może być więcej! Firmy zapłaczą
d15o77k
d15o77k

Resort pracy rozważa przywrócenie zasady, że za święto przypadające w dzień wolny przysługuje jego odbiór w innym terminie - pisze "Dziennik Gazeta Prawna".

Decyzja w tej sprawie będzie zależeć od orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego, które zapadnie 2 października. Zdecyduje on, czy zwolnienie pracodawców z obowiązku oddawania pracownikom dnia wolnego za święto, które przypadło w dzień "niepracujący", jest zgodne z ustawą zasadniczą. Wniosek do Trybunału w tej sprawie złożył NSZZ "Solidarność". Od tego rozstrzygnięcia będą zależeć ewentualne zmiany w prawie.

Jak dowiedział się "Dziennik Gazeta Prawna", Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej rozważa powrót do sposobu obliczania wymiaru czasu pracy, obowiązującego do końca 2010 roku. Wówczas firma musiała udzielać pracownikowi odpoczynku w innym terminie, jeśli święto przypadło w dzień wolny dla pracownika z tytułu pięciodniowego tygodnia pracy. W większości firm jest to sobota.

d15o77k
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d15o77k