Trwa ładowanie...
d3oy3jt

Wood&Co obniżył rekomendację dla LPP do "sprzedaj", podtrzymał zalecenia dla NG2 i EM&F

20.12. Warszawa (PAP/Bloomberg) - Analitycy Wood & Company, w raporcie z 20 grudnia, obniżyli rekomendację dla LPP do "sprzedaj" z "kupuj", obniżając jednocześnie cenę docelową o...

Share
d3oy3jt

20.12. Warszawa (PAP/Bloomberg) - Analitycy Wood & Company, w raporcie z 20 grudnia, obniżyli rekomendację dla LPP do "sprzedaj" z "kupuj", obniżając jednocześnie cenę docelową o 13 proc. do 1.900 zł. Podtrzymali zalecenie "trzymaj" dla NG2 przy cenie docelowej 47 zł. Nadal doradzają także kupowanie EM&F, obniżyli jednak cenę docelową dla akcji spółki o 55 proc. do 6,9 zł.

Ogólne zalecenie analityków Wood&Co to niedoważanie sektora detalistów ze względu na pogorszenie perspektyw jeśli chodzi o wydatki konsumpcyjne i zwiększenie presji po stronie kosztowej spowodowanej osłabieniem złotówki.

Ich zdaniem LPP pokazało w 2011 roku bardzo dobre wyniki, które jednak będą trudne do powtórzenia w 2012 roku ze względu na presję na marżę brutto oraz wyższe koszty operacyjne.

NG2 jest aktualnie dobrze wyceniane przez rynek. Analitycy oczekują na publikację strategii przez spółkę, która pokaże założenia dotyczące jej portfolio i ewentualnej ekspansji zagranicznej.

W ocenie analityków Wood&Co, działania restrukturyzacyjne prowadzone przez EM&F w segmencie Fashion&Beauty oraz nowa strategia dla Empiku sprawiają, że spółka jest atrakcyjnym celem inwestycji.(PAP)

mto/ ana/

d3oy3jt
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3oy3jt
d3oy3jt