Trwa ładowanie...
d27ilf2

Work Service liczy na 2 mld zł przychodów w '14; we IX planuje SPO warte ok. 100 mln zł

21.03. Warszawa (PAP) - Work Service liczy, że w 2014 r. przychody spółki osiągną poziom ok. 2 mld zł dzięki rozwojowi organicznemu i akwizycjom - poinformował Tomasz Misiak,...

Share
d27ilf2

21.03. Warszawa (PAP) - Work ServiceWork Service (Zobacz notowania spółki ») liczy, że w 2014 r. przychody spółki osiągną poziom ok. 2 mld zł dzięki rozwojowi organicznemu i akwizycjom - poinformował Tomasz Misiak, przewodniczący rady nadzorczej spółki. Work Service chce we wrześniu pozyskać z oferty publicznej ponad 100 mln zł, oferując akcje po ok. 20 zł.

"Spodziewamy się, że w 2014 r. możemy podwoić przychody i osiągnąć poziom bliski 2 mld zł. Czyste podsumowanie akwizycji i rozwoju organicznego daje 1,7-1,8 mld zł, ale nie powiedzieliśmy ostatniego słowa w przejęciach. Liczymy, że dodadzą nam 200-300 mln zł" - powiedział dziennikarzom Misiak. "Marże będą rosły, ponieważ wchodzimy na bardziej rentowne rynki niż Polska. Dynamika wzrostu marży netto nie będzie taka jak przychodów, ale można liczyć na jej wzrost o ponad 30 proc." - dodał.

Work Service wypracował w 2013 r. 918,4 mln zł przychodów i 26,5 mln zł zysku netto. Rok wcześniej było to 727,4 mln zł przychodów i 7,0 mln zł zysku netto.

d27ilf2

"Mamy obecnie pięć celów akwizycyjnych w Rumunii i Polsce. W naszym kraju chcemy przejąć trzy firmy, które świadczą specjalistyczne usługi" - dodał.

Przejęcia spółka chce sfinansować z emisji akcji.

"We wrześniu planujemy przeprowadzić SPO, o ile osiągniemy 1 mld zł kapitalizacji. Myślimy o cenie w ofercie ok. 20 zł" - powiedział.

W piątek ok. 13.00 kurs akcji Work Service wynosił 15 zł, co oznacza kapitalizację na poziomie 905 mln zł.

d27ilf2

"Chcemy z SPO pozyskać kwotę ponad 100 mln zł, ponieważ nie chcemy robić oferty na więcej niż 10 proc. spółki" - powiedział.

Prezes poinformował, że Work Service w 2014 r. zakończy realizację strategii wejścia na rynki w Europie i przygotuje strategię globalną. W jej ramach spółka może rozpocząć działalność w Indiach, Chinach i USA.

"Wparciem będzie niemiecka firma Fiege, która na tamtych rynkach jest obecna od wielu lat" - powiedział.

Work Service podpisał w lutym z niemiecką spółką Fiege Logistik Stiftung & Co. umowę ramową w sprawie utworzenia spółki joint-venture, w której Work Service docelowo będzie posiadał 51 proc. udziałów.

d27ilf2

Do spółki tej Work Service wniesie udziały w Work Service24 GmbH, Exact systems GmbH i IT Kontrakt GmbH.

Misiak oświadczył, że spółka liczy na 100 mln euro przychodów z niemieckiego rynku w 2014 r.

"Jeśli chodzi o dywidendę, to spółka musi wziąć pod uwagę plany akwizycyjne. Ja jestem zwolennikiem wypłaty dywidendy i do tego będę namawiał naszych partnerów" - powiedział.

Misiak poinformował, że Work Service będzie się starał o kontrakt z Amazonem dotyczący powstających w Polsce centrów logistycznych amerykańskiej firmy.

Amazon ogłosił w październiku 2013 r., że planuje otwarcie w Polsce trzech centrów logistycznych. Jedno będzie zlokalizowane w Sadach niedaleko Poznania (będzie uruchomione w drugiej połowie 2014 r.), dwa w Bielanach Wrocławskich. W każdym pracę znajdzie około 2 tys. osób. Dodatkowo w sezonie przedświątecznym w obu centrach zostanie zatrudnionych po 3 tys. pracowników tymczasowych. (PAP)

mj/ jtt/

d27ilf2

Podziel się opinią

Share
d27ilf2
d27ilf2