Trwa ładowanie...
d486fv8
02-08-2016 16:03

WPEF VI Holding V złożył wniosek do UOKiK w sprawie przejęcia Kredyt Inkaso

Warszawa, 02.08.2016 (ISBnews) - Należący do Waterland Private Equity WPEF VI Holding V B.V. złożył wniosek do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) w sprawie przejęcia kontroli nad Kredyt Inkaso, podał Urząd.

Share
d486fv8

Wniosek wpłynął 26 lipca, sprawa jest w toku.

"Przedmiotem zgłoszenia jest zamiar kontroli koncentracji polegający na przejęciu wyłącznej kontroli nad Kredyt Inkaso S.A. z siedzibą w Warszawie (KI) wraz z jej spółkami zależnymi przez WPEF VI Holding V B.V. z siedzibą przy Nieuwe ´s- Gravelandseweg 17, 1405 HK Bussum, Holandia (Waterland). Planowana transakcja polega na nabyciu dopuszczonych do publicznego obrotu akcji w KI w formie publicznej oferty przejęcia. W wyniku koncentracji, Waterland zamierza nabyć akcje odpowiadające 66% ogólnej liczby głosów na walnym zgromadzeniu KI, co doprowadzi do przejęcia kontroli nad KI" - czytamy w komunikacie.

WPEF VI Holding V ogłosił 26 lipca wezwanie na 8 538 095 akcji Kredyt Inkaso, reprezentujących 66% kapitału zakładowego spółki, po cenie 22 zł za akcję w pierwszym okresie zapisów i 20 zł za akcję w drugim okresie.

Waterland jest spółką z ograniczoną odpowiedzialnością utworzoną w Holandii oraz podmiotem pośrednio zależnym od Waterland Private Equity Investments B.V. (WPEI). WPEI jest niezależnym zarządcą funduszy typu private equity, który pośrednio zarządza szeregiem swoich spółek portfelowych. Grupa Waterland inwestuje w przedsiębiorstwa działające w różnych sektorach takich jak przemysł farmaceutyczny, usługi związane z ochroną zdrowia, usługi ubezpieczeniowe, usługi IT, usługi wypoczynkowe i luksusowe, branża spożywcza i napojów, branża gier losowych oraz usługi związane ze zrównoważonym rozwojem (np. utylizacja odpadów, utylizacja popiołu dennego spalarni).

Kredyt Inkaso jest spółką akcyjną utworzoną w Polsce oraz spółką dominującą Grupy KI, w skład której wchodzi ok. 15 spółek zależnych. KI zajmuje się zarządzaniem Grupą KI oraz świadczeniem usług wsparcia dla spółek wchodzących w jej skład. Działalność Grupy KI koncentruje się na zarządzaniu oraz obrocie wierzytelnościami, jak również świadczeniu usług powiązanych.

(ISBnews)

d486fv8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d486fv8
d486fv8