Trwa ładowanie...
d2y1fyv
d2y1fyv
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Wrocław/ Wybrano 79 projektów do zrealizowania z budżetu obywatelskiego

We Wrocławiu wybrano 79 projektów do zrealizowania z budżetu obywatelskiego na 2015 r. Dominują inwestycje w infrastrukturę sportowo-rekreacyjną, ale wskazano też mniejsze zadania np. rewitalizację podwórek. Na realizację projektów przewidziano 20 mln zł.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d2y1fyv

Podczas wtorkowej konferencji prasowej prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz poinformował, że w kolejnej edycji na Wrocławski Budżet Obywatelski zostanie przeznaczonych o pięć milionów zł więcej, czyli kwota 25 mln zł.

"Skoro w tej edycji na zgłoszone projekty głosowała rekordowa liczba 168 tys. wrocławian to świadczy o tym, że zarówno projekty były dobre, ale również społeczeństwo jest bardzo obywatelskie i chce uczestniczyć w takich projektach" - mówił Dutkiewicz.

Na 545 projektów poddanych pod głosowanie oddano 168 tys. głosów. Przed rokiem głosów było 153 tys. W tej edycji budżetu obywatelskiego obowiązywała zasada podziału pieniędzy nie tylko na konkretne zadania, ale również na grupy projektów w zależności od ich kosztów.

d2y1fyv

Z grupy 128 największych projektów do wykonania wybrano trzy i przeznaczono na każdy od 2 do 1,1 mln zł. Dwa z nich to budowa infrastruktury sportowo-rekreacyjnej na terenie szkół. Ma być ona dostępna także dla mieszkańców.

Katarzyna Szymczak-Pomianowska z biura partycypacji społecznej wrocławskiego magistratu poinformowała, że do zrealizowania wybrano też 14 zadań o wartości 500 tys. zł każde oraz 62 projekty z grupy, w której koszty wynosiły do 150 tys. zł.

"Dominują projekty w infrastrukturę sportowo-rekreacyjną m.in. budowa boisk, placów zabaw, porządkowanie parków. Wśród najmniejszych projektów jest też rewitalizacja kilku podwórek" - dodała Szymczak-Pomianowska.

Szef biura partycypacji społecznej UM Bartłomiej Świerczewski podkreślił, że w przyszłorocznej edycji organizatorzy spróbują powiązać realizację zadania nie tylko z wielkością projektu i liczbą oddanych na niego głosów, ale również z miejscem, gdzie się znajduje.

d2y1fyv

"Chodzi o to, że są miejsca np. peryferyjne, gdzie ze względu na mniejsze zaludnienie trudno zdobyć poparcie dużej liczby głosujących. Chcemy przygotować takie zasady, które pozwalałyby przeznaczyć określoną pulę z budżetu do rozdysponowania w konkretnym miejscu miasta" - wyjaśnił Świerczewski.

W 2014 r. na Wrocławski Budżet Obywatelski również wydano 20 mln zł i do realizacji przeznaczono 80 projektów, a rok wcześniej edycja pilotażowa zamknęła się kwotą 3 mln zł.

d2y1fyv

Podziel się opinią

Share
d2y1fyv
d2y1fyv