Trwa ładowanie...
dvdue2i

WSiP podpisały przedwstępną umowę zakupu sieci szkół językowych Profi-Lingua

Warszawa, 15.01.2016 (ISBnews) - Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne (WSiP) podpisały przedwstępną umowę zakupu jednej z największych sieci szkół języków obcych w Polsce - Profi-Lingua. Po finalizacji transakcji, WSiP zamierza kontynuować dotychczasową ofertę szkół i otwierać kolejne placówki, podała spółka. Wartość umowy nie została ujawniona.

Share
dvdue2i

"Profi-Lingua to bardzo dobra marka, świetnie zarządzana, z dobrymi wynikami finansowymi, z profesjonalną kadrą lektorów, dlatego w najbliższych miesiącach nie planujemy zmian w ofercie, w kolejnych - zamierzamy rozwijać ją z korzyścią dla słuchaczy. Języki obce nie są obce dla WSiP. Mamy wieloletnie doświadczenie wydawania językowych podręczników i ćwiczeń, jak również doświadczenie współpracy z innymi wydawcami językowymi" - powiedział prezes WSiP Jerzy Garlicki, cytowany w komunikacie.

Profi-Lingua jest jednym z największych ośrodków nauczania języków obcych w Polsce. Została założona w 1991 r. przez braci Macieja i Krzysztofa Jaglarzy w Katowicach. Zajęcia językowe prowadzone są obecnie w 19 oddziałach własnych i kilku działających na zasadzie franczyzy. Oddziały zlokalizowane są w centrach 16 dużych miast w Polsce.

"Poszerzamy naszą ofertę o kolejną sferę serwisów edukacyjnych. Realizujemy następny punkt naszej strategii: tworzymy ze WSiP dostawcę komplementarnych usług i rozwiązań edukacyjnych" - podkreślił prezes.

dvdue2i

WSiP podały, że zarząd sukcesywnie przeprowadza proces zmian organizacyjnych i merytorycznych przygotowujących firmę na nowe wyzwania. WSiP stał się w Polsce prekursorem procesu przechodzenia z pozycji wydawcy edukacyjnego na pozycję dostawcy komplementarnych usług i rozwiązań edukacyjnych na rynek zamknięty (szkolny), jak i otwarty.

Profi-Lingua prowadzi kursy języka angielskiego, niemieckiego, francuskiego, hiszpańskiego, włoskiego, rosyjskiego, czeskiego, szwedzkiego, portugalskiego, chińskiego, norweskiego oraz polskiego dla obcokrajowców na wszystkich poziomach zaawansowania. Zapewnia kompleksowe przygotowanie do egzaminów, które są uznawane przez pracodawców na całym świecie za wystarczający dowód znajomości języka obcego.

"Synergia między czołowym wydawnictwem edukacyjnym z 70-letnią tradycją, a siecią szkół języków obcych rozwijaną od ponad 24 lat na pewno wygeneruje wartość dodaną dla dotychczasowych i nowych słuchaczy. Profi-Lingua to zespół najlepszych specjalistów i lektorów w Polsce - i mówię to z pełną odpowiedzialnością. To również Akredytowane Centrum Egzaminacyjne British Council, TELC, ETS Global i LCCI. Jesteśmy pewni, że Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne zapewnią znacznie szerszą ekspansję rynkową w kraju (w wielu miastach w Polsce Profi-Lingua nie jest jeszcze obecna) i równocześnie wzbogacą ofertę skierowaną do dotychczasowych słuchaczy"- ocenia współzałożyciel szkoły Krzysztof Jaglarz.

Profi-Lingua posiada również Akredytacje Kuratoriów Oświaty w Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu, Katowicach, Gliwicach i Sosnowcu, oraz uprawnienia do przeprowadzania egzaminów we wszystkich oddziałach szkoły. Każdego roku kursanci szkoły przystępując do egzaminów osiągają wyniki na poziomie 95-100% zdawalności.

Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne Sp. z o.o. to największy wydawca na polskim rynku, z najszerszą ofertą materiałów edukacyjnych. Obligacje spółki są notowane na rynku Catalyst.

(ISBnews)

dvdue2i

Podziel się opinią

Share
dvdue2i
dvdue2i