Trwa ładowanie...
d3wn6va
d3wn6va

Wskaźnik BIG wzrósł w VII do poziomu 13,52 pkt - InfoMonitor BIG

04.08. Warszawa (PAP) - W odczuciu przedsiębiorców przez ostatnie trzy miesiące znacząco zwiększyło się bezpieczeństwo prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce. Wskaźnik BIG...
Share
d3wn6va

04.08. Warszawa (PAP) - W odczuciu przedsiębiorców przez ostatnie trzy miesiące znacząco zwiększyło się bezpieczeństwo prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce. Wskaźnik BIG wzrósł do poziomu 13,52 pkt. i jest o 4,24 pkt. wyższy niż podczas pomiaru z kwietnia 2010 roku - wynika z 11 edycji cyklicznego Raportu BIG, przygotowanego przez Biuro Informacji Gospodarczej InfoMonitor S.A.

"Najnowsze wyniki badań wskazują na zwiększenie bezpieczeństwa gospodarczego w Polsce, w ciągu kwartału wskaźnik BIG wzrósł o ponad 45 proc. (...) W stosunku do roku poprzedniego zanotowaliśmy niemal dziesięciokrotny wzrost wskaźnika BIG, z 1,44 pkt. do 13,52 pkt., a w stosunku do kwietnia bieżącego roku wzrost o 4,24 pkt." - powiedział podczas konferencji prasowej Prezes Zarządu InfoMonitor BIG Mariusz Hildebrand.

"(...) Wskaźnik bezpieczeństwa wzrósł we wszystkich ankietowanych grupach firm. W największym stopniu za poprawę nastrojów przedsiębiorców odpowiada zmniejszenie wpływu nieterminowych płatności na prowadzenie działalności gospodarczej. Największą poprawę nastrojów odnotowano w grupie dostawców usług masowych, wśród których wskaźnik BIG wzrósł o 6,57 pkt., co oznacza zwiększenie wartości w ciągu kwartału o ponad 54 proc." - napisano w raporcie.

Wskaźnik BIG może przyjmować wartości z zakresu od minus 100 do 100. Wzrost jego wartości oznacza poprawę oceny bezpieczeństwa działalności gospodarczej, natomiast spadek - pogorszenie sytuacji. (PAP)

jow/ asa/

d3wn6va

Podziel się opinią

Share
d3wn6va
d3wn6va