Trwa ładowanie...

Wszyscy posłowie za dłuższymi urlopami macierzyńskimi

Posłowie wszystkich ugrupowań popierają wydłużenie urlopu rodzicielskiego do jednego roku dla rodziców wszystkich dzieci urodzonych od 1 stycznia tego roku

Wszyscy posłowie za dłuższymi urlopami macierzyńskimiŹródło: thinkstock
d4blujo
d4blujo

Posłowie wszystkich ugrupowań popierają wydłużenie urlopu rodzicielskiego do jednego roku dla rodziców wszystkich dzieci urodzonych od 1 stycznia tego roku. W Sejmie trwa ( do ok. 14-tej) pierwsze czytanie trzech poselskich i jednego rządowego projektów zmiany kodeksu pracy w części dotyczącej urlopów macierzyńskich.

Wszystkie projekty zakładają wprowadzenie dodatkowego 6- tygodniowego urlopu macierzyńskiego oraz 26- tygodniowego urlopu rodzicielskiego. Różnią się wysokością miesięcznego zasiłku macierzyńskiego oraz sposobem ochrony miejsc pracy dla matek powracających do pracy.

Projektami dziś jeszcze zajmie się nadzwyczajna komisja ds. zamian w kodyfikacjach. Drugie i trzecie czytanie, czyli uchwalenie ustawy przewidziano na 29 maja. Nowe prawo musi wejść w życie do 17 czerwca, w przeciwnym razie nie skorzystają z niego matki pierwszego kwartału, to jest te, które urodziły dzieci od 1 do 17 marca.

d4blujo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4blujo