Trwa ładowanie...

Wybory w Niemczech. Chadecy obiecują wyższe świadczenia na dzieci

Partie chadeckie CDU/CSU obiecują w swoim programie na wrześniowe wybory do Bundestagu podwyższenie dodatku na każde dziecko (Kindergeld) o 25 euro miesięcznie. Zapowiedział to w poniedziałek w rozmowie z telewizją ARD szef MSW Bawarii Joachim Herrmann.

Share
Wybory w Niemczech. Chadecy obiecują wyższe świadczenia na dzieciŹródło: 123RF.COM
d43s6z0

- Każde dziecko dostanie rocznie 300 euro więcej. Jesteśmy zdeterminowani, by poprawić sytuację dzieci i rodzin - zaznaczył Herrmann. Zapowiedział ponadto podwyższenie kwoty wolnej od podatku dla rodziców z 7356 euro do 8820 euro.

Obecnie na pierwsze i drugie dziecko przysługuje po 192 euro miesięcznie, na trzecie - 198 euro, a od czwartego świadczenie wzrasta do 223 euro miesięcznie.

Kindergeld pobiera także 185 tys. obywateli UE niebędących Niemcami, których dzieci pozostały w kraju pochodzenia. Najliczniejszą grupę - 87 tys. - stanowią Polacy. Niemieckie ministerstwo finansów chciało obniżyć tej grupie świadczenia do poziomu obowiązującego w krajach pochodzenia, jednak ze względu na sprzeciw Komisji Europejskiej resort na razie zarzucił te plany.

d43s6z0

Chrześcijańscy demokraci ogłoszą w południe oficjalnie swój program na wybory parlamentarne, które odbędą się 24 września.

Rok programu Rodzina 500+. Jakie zmiany nas czekają?

d43s6z0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d43s6z0
d43s6z0