Trwa ładowanie...
d1zr4od
d1zr4od

Wydarzenia z kraju w skrócie, czwartek 7 lipca, 20.00

...
Share
d1zr4od

07.07. Warszawa (PAP) - Wydarzenia z kraju w skrócie

- W piątek do Warszawy przyjedzie 26 unijnych komisarzy na czele z szefem Komisji Europejskiej Jose Manuelem Barroso, aby wraz z premierem Donaldem Tuskiem i jego ministrami przedyskutować najistotniejsze punkty programu polskiej prezydencji w Radzie UE.

- Prezydent podpisze przyjętą w czwartek nowelizację ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych - podała prezydencka minister Irena Wóycicka. Nowela pozwala ponownie przeliczyć wysokość świadczeń niektórych pracujących emerytów.

d1zr4od

- SLD chce tak zmienić obecną ustawę medialną, by warunkiem otrzymania koncesji przez nadawcę społecznego była m.in. bezstronność i pluralizm w prezentowanych przez niego programach. Sojusz ma złożyć projekt nowelizacji ustawy o rtv w tej sprawie.

- Po rozwiązaniu struktur PO w Gorzowie, w wyniku sprawy tzw. martwych dusz, dotychczas nikt nie został wyrzucony z partii; ewentualne decyzje personalne zapadną po weryfikacji członków i dokumentów - poinformował PAP komisarz gorzowskiej PO Leszek Turczyniak.

- Europosłowie PiS korzystali z prawa do krytyki, które jest oczywiste, szczególnie w kontekście zbliżających się wyborów - uważa prezes PiS Jarosław Kaczyński. Odniósł się w ten sposób do środowej debaty w Parlamencie Europejskim.

- Środowe wypowiedzi w PE niektórych polskich europosłów "w chórze eurofobów" były zgrzytem - uważa szef MSZ Radosław Sikorski. Jego zdaniem pokazują one, której partii polskie sukcesy "ewidentnie przeszkadzają i są zadrą".

d1zr4od

- Jarosław Kaczyński ma przeprosić Agorę SA za porównanie wydawanej przez tę spółkę "Gazety Wyborczej" do "Trybuny Ludu" z 1953 r. i zarzucenie Agorze związków z "oligarchią" - orzekł w czwartek prawomocnie Sąd Apelacyjny w Warszawie.

- Prezes PiS Jarosław Kaczyński wezwał w czwartek premiera Donalda Tuska do opublikowania raportu komisji kierowanej przez szefa MSWiA Jerzego Millera w sprawie katastrofy smoleńskiej. Nie można zwlekać - oświadczył szef PiS na konferencji prasowej.

- W PLL LOT w czwartek rozpoczęło się referendum, które rozstrzygnie, czy stewardessy i stewardzi będą strajkować. Zarząd spółki jest zdumiony akcją protestacyjną podczas szczytu wakacyjnego - poinformował PAP. Wskazał, że może to zaszkodzić pasażerom i firmie.

- Regiony, samorządy już teraz powinny przygotowywać projekty w ramach polityki rozwoju regionalnego, które będą realizowane od 2014 r.- powiedziała w czwartek w Gdańsku Przewodnicząca Komisji Parlamentu Europejskiego ds. Polityki Regionalnej Danuta Huebner. (PAP)

pif/ ana/

d1zr4od

Podziel się opinią

Share
d1zr4od
d1zr4od