Trwa ładowanie...
degwl7k

Wydarzenia z kraju w skrócie, piątek 1 października, 17.00

...

degwl7k
degwl7k

01.10. Warszawa (PAP) - Wydarzenia z kraju w skrócie

- Polscy dziennikarze, zatrzymani w Smoleńsku przez żołnierzy rosyjskich pod zarzutem wejścia na teren wojskowy, zostali przesłuchani po raz drugi - tym razem przez milicję.

- Polscy dziennikarze Arleta Bojke z TVP, Przemysław Marzec z radia RMF i Marek Osiecimski z TVN24 oraz ich operatorzy zostali w piątek zatrzymani w Smoleńsku przez żołnierzy rosyjskich pod zarzutem wejścia na teren wojskowy.

- Prace nad zadaszeniem miejsca, gdzie na lotnisku Siewiernyj leżą szczątki polskiego Tu-154M, rozpoczną się w "najbliższych dniach", może już w sobotę - poinformował w piątek PAP rzecznik smoleńskiego gubernatora Andriej Jewsiejenkow.

degwl7k

- Do kraju wróciło już około 970 turystów biura podróży Orbis - poinformował w piątek na konferencji wicemarszałek województwa mazowieckiego Ludwik Rakowski. Sprowadzenie ich do Polski kosztowało ok. 800 tys. zł.

- W piątek po południu ciała 13 osób, które zginęły w niedzielnym wypadku autokaru na obwodnicy Berlina, zostaną przewiezione do Polski - poinformował PAP Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki. Pierwszy pogrzeb ofiary tragedii zaplanowano na sobotę.

- Premier Donald Tusk odwołał płk. Kajetana Dubiela z funkcji Dyrektora Generalnego Służby Więziennej - poinformowało w piątek ministerstwo sprawiedliwości. Nowym szefem więziennictwa będzie płk Jacek Włodarski.

- Przyjęcie strategii rozwoju do 2020 r. to najważniejsze zadanie dla Politechniki Warszawskiej - uznał podczas piątkowej uroczystej inauguracji roku akademickiego uczelni jej rektor prof. Włodzimierz Kurnik.

degwl7k

- Zakaz uczestniczenia osób duchownych w uroczystościach państwowych, jawność dokumentów urzędowych i równa pensja dla mężczyzn i kobiet - to 3 z 15 postulatów programowych, które Janusz Palikot ma zaprezentować podczas sobotniego kongresu Ruchu Poparcia Palikota.

- Kazimierz Kutz, Andrzej Person, Stanisław Żmijan, Henryka Strojnowska - tych polityków PO Janusz Palikot zaprosił na kongres swojego Ruchu Poparcia - dowiedziała się PAP z otoczenia Palikota. Udział w kongresie to działanie na szkodę PO - ostrzega Tomasz Tomczykiewicz.(PAP)

jtt/

degwl7k
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
degwl7k