Trwa ładowanie...
d36i6qh

Wydarzenia z kraju w skrócie, poniedziałek 11 października, 17.00

...

Share
d36i6qh

11.10. Warszawa (PAP) - Wydarzenia z kraju w skrócie

- Szef SLD Grzegorz Napieralski uważa, że uczestnicy sobotniej konwencji krajowej partii wyrazili wobec Ryszarda Kalisza wotum nieufności, gdyż - jak mówił - nie ma on "poczucia jedności" z partią.

- Wprowadzenie urzędowych cen i marż leków finansowanych przez NFZ - to główne założenie projektu ustawy refundacyjnej, który w poniedziałek został skierowany do Rady Ministrów.

- Kazimierz Kutz zapowiedział w poniedziałek, że do końca kadencji Sejmu będzie pracował jako poseł niezależny i skoncentruje się na sprawach śląskich. Dodał, że nie zamierza startować w kolejnych wyborach parlamentarnych w 2011 roku.

d36i6qh

- Samorządy, które nie przekształcą szpitali w spółki, będą musiały spłacać ich długi - zakłada projekt ustawy o działalności leczniczej, który w poniedziałek został skierowany do Komitetu Rady Ministrów. Zdaniem opozycji ustawa "otwiera drogę do prywatyzacji" lecznic.

- Prokuratura wnioskuje o przedawnienie procesu byłych prokuratorów wojskowych oskarżonych o tuszowanie w latach 80. śledztwa w sprawie pacyfikacji kopalni "Wujek", gdzie 16 grudnia 1981 r. ZOMO zastrzeliło 9 górników protestujących przeciw wprowadzeniu stanu wojennego.

- W obecności rektorów wyższych uczelni, studentów, samorządowców i polityków rozpoczęła się w poniedziełek uroczystość nadania tytułu doktora honoris causa Uniwersytetu Łódzkiego przewodniczącemu Komisji Europejskiej Jose Manuel Barroso.

- PKPP Lewiatan postuluje likwidację dofinansowania z PFRON do zatrudniania osób z lekkim stopniem niepełnosprawności oraz całkowite zrównanie chronionego i otwartego rynku pracy. Obecnie zatrudnionych jest jedynie 13,6 proc. niepełnosprawnych.

d36i6qh

- 11 ofert wpłynęło w przetargu na budowę odcinka autostrady A1 ze Strykowa do Tuszyna - poinformował rzecznik Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Marcin Hadaj. Podpisanie umowy planowane jest na styczeń 2011 roku.

- Pielgrzymka do Smoleńska zintegrowała wszystkie biorące w niej udział rodziny ofiar a siłą napędową tej integracji była prezydentowa Anna Komorowska - powiedział w poniedziałek Paweł Deresz, mąż tragicznie zmarłej 10 kwietnia posłanki Jolanty Szymanek-Deresz.

- W Zachodniopomorskiem rusza program "Partnerstwo dla Transplantacji". W poniedziałek podpisano list intencyjny w tej sprawie. Celem programu jest uzyskanie społecznego poparcia dla idei dawstwa narządów, a także zwiększenie liczby przeszczepów.

- Czy kwiaty i słodycze można traktować jako łapówkę, jak ma zachować się urzędnik, gdy ktoś proponuje mu albo tylko sugeruje, że mógłby zapłacić za przyspieszenie załatwienia sprawy - te i inne rady CBA zamieściło w "Poradniku Antykorupcyjnym dla Urzędników". (PAP)

mln/ jtt/

d36i6qh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d36i6qh