Wydarzenia z kraju w skrócie, poniedziałek 20 czerwca, 20.00

...

20.06.2011 | aktual.: 20.06.2011 20:23

20.06. Warszawa (PAP) - Wydarzenia z kraju w skrócie

- Pierwsi lokatorzy, ewakuowani podczas pożaru w kamienicy w Świętochłowicach jeszcze w poniedziałek mogą się wprowadzić do lokali zastępczych - poinformował PAP rzecznik magistratu, Krzysztof Maciejczyk.

- Zarzuty sprowadzenia niebezpieczeństwa dla życia i zdrowia górników usłyszało dziewięciu elektromonterów z kopalni "Wujek". Zdaniem katowickiej prokuratury zaniechali oni swoich obowiązków w zakresie naprawy i konserwacji urządzeń.

- Projekt reform usprawniających działalność ministerstw i kancelarii premiera będzie przedstawiony szefowi rządu do września; wtedy zapadnie decyzja, które z propozycji będą wdrażane, jeśli PO wygra wybory - poinformował PAP Rafał Grupiński (PO).

- Proces prywatyzacji Stołecznego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej przebiega zgodnie z planem - poinformował dziennikarzy wiceprezydent Warszawy Jarosław Kochaniak. Dodał, że nie ma żadnego zagrożenia, by po prywatyzacji spółki doszło do wzrostu cen ciepła w stolicy.

- Radio ZET i dziennikarz, który podał, że były zastępca szefa Kancelarii Prezydenta Robert Draba lobbował na rzecz korzystnych rozwiązań hazardowych dla Totalizatora, mają przeprosić b. ministra - uznał sąd w Warszawie.

- Naczelna Rada Lekarska wyraziła sprzeciw wobec trybu wprowadzania nowych zasad rozliczeń świadczeń ambulatoryjnej opieki specjalistycznej (AOS). W ocenie NRL konieczne są w tym przypadku konsultacje i dodatkowe środki finansowe.

- Prokuratura Rejonowa w Płocku wszczęła w poniedziałek śledztwo w sprawie sobotniego wypadku samolotu, który pilotowany przez kpt. Marka Szufę, rozbił się podczas V Płockiego Pikniku Lotniczego.

- Niespełna jedna trzecia Polaków (32 proc., o 4 punkty mniej niż w maju) wyraża poparcie dla rządu Donalda Tuska - wynika z czerwcowego sondażu CBOS. Taki sam odsetek (32 proc.) stanowią przeciwnicy tego gabinetu.

- O przyszłości energetyki rozmawiali w poniedziałek uczestnicy polsko-niemieckiego szczytu gospodarczego. Przedstawiciele niemieckich firm bronili decyzji o wycofaniu się ich kraju z energii z atomu. Polacy wskazywali zaś na potrzebę rozwoju energetyki atomowej w Polsce.

- We wtorek w Warszawie odbędzie się wspólne posiedzenie rządów Polski i Niemiec pod przewodnictwem premiera Donalda Tuska i kanclerz Angeli Merkel. Będzie to główna część obchodów 20-lecia polsko-niemieckiego traktatu z 1991 r. o dobrym sąsiedztwie i przyjaznej współpracy.

- Województwo małopolskie otrzymało wysoką ocenę "A-/AApol" od międzynarodowej agencji ratingowej Fitch - poinformowało w poniedziałek PAP biuro prasowe Małopolskiego Urzędu Marszałkowskiego.

- Wpłynęły już pierwsze składki na nowe, indywidualne subkonta w ZUS, utworzone w wyniku zmian w systemie emerytalnym - poinformował w poniedziałek prezes ZUS Zbigniew Derdziuk.

- Poseł Stanisław Żelichowski i wiceminister edukacji Zbigniew Włodkowski w najbliższych wyborach będą otwierali listy PSL do Sejmu w woj. warmińsko-mazurskim. Startują też wojewoda i wicemarszałek. (PAP)

pif/ ana/

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)