Trwa ładowanie...
d24td3y

Wydarzenia z kraju w skrócie, poniedziałek 20 września, 17.00

...

Share
d24td3y

20.09. Warszawa (PAP) - Wydarzenia z kraju w skrócie

- Jest przygotowywana lista zmian ustawowych dotyczących działań związanych z zapobieganiem i przeciwdziałaniem skutkom powodzi - poinformował w poniedziałek szef MSWiA Jerzy Miller. Propozycje mają trafić do Sejmu w ciągu dwóch miesięcy.

- Od marca 2011 r. zasiłek pogrzebowy wyniesie 4 tys. zł, a nie 6395,7 zł, jak jest obecnie - przewiduje opublikowany w poniedziałek przez resort finansów projekt ustawy okołobudżetowej. W przyszłym roku budżet zaoszczędzi na tym ponad 860 mln zł.

-Podwyżka wynagrodzeń dla nauczycieli ma nastąpić 1 września 2011 roku - zakłada opublikowany w poniedziałek przez resort finansów projekt ustawy okołobudżetowej na 2011 r.

d24td3y

- Nowy zarząd krajowy PO ma liczyć 25 osób, wejdzie do niego szef partii Donald Tusk, 16 szefów regionów i osiem osób, które wybierze Rada Krajowa Platformy. W skład zarządu nie wejdzie sekretarz generalny PO, ma to być od tej pory funkcja techniczno-organizacyjna.

- O pół roku, czyli do 19 marca po raz kolejny zostało przedłużone śledztwo dotyczące przekroczenia uprawnień przez prokuratorów oraz funkcjonariuszy CBA i ABW przy zatrzymaniu m.in. b. szefa MSWiA Janusza Kaczmarka.

- W piątek Polska Plus zdecyduje o połączeniu z PiS - poinformował w poniedziałek PAP rzecznik ugrupowania poseł Jarosław Sellin. Jak podkreślił "reintegracja obu środowisk jest uzgodniona".

- Sześcioletni Tomek czuje się dobrze. W najbliższych dniach lekarze podejmą decyzję o przeprowadzeniu operacji zszycia powłok brzusznych - powiedział w poniedziałek PAP rzecznik Centrum Zdrowia Dziecka Paweł Trzciński.

d24td3y

- Szef SLD Grzegorz Napieralski zapowiedział, że program Sojuszu na wybory samorządowe powstanie przy współudziale samych wyborców. Działacze SLD, wraz z mieszkańcami swych województw, będą wypełniać specjalne ankiety dotyczące najważniejszych problemów, które trzeba tam rozwiązać.

- Działalność prezydenta Bronisława Komorowskiego pozytywnie ocenia 47 proc. Polaków; 17 proc. krytykuje ją - wynika z najnowszego sondażu CBOS. O tym, że Sejm pracuje dobrze przekonanych jest 27 proc. badanych, 57 proc. jest przeciwnego zdania.

- Oceny Kościoła katolickiego uległy w ostatnim czasie pogorszeniu. CBOS odnotował 10-punktowy spadek odsetka badanych mających pozytywną opinię o jego działalności i taki sam wzrost odsetka jego krytyków.

- 54 proc. Polaków ankietowanych przez CBOS dobrze ocenia działalność NBP, 11 proc. jest przeciwnego zdania - wynika z opublikowanego w poniedziałek badania. 34 proc. dobrze wypowiada się o działalności giełdy; 62 proc. nie ma jednak zdania na ten temat.(PAP)

ana/

d24td3y

Podziel się opinią

Share
d24td3y
d24td3y