Trwa ładowanie...
d33csbs
d33csbs

Wydarzenia z kraju w skrócie, poniedziałek 28 lutego, 17.00

...
Share
d33csbs

28.02. Warszawa (PAP) - Wydarzenia z kraju w skrócie

- O umiar i rzeczowość w publicznej debacie w przeddzień katastrofy smoleńskiej oraz szacunek dla odmiennych poglądów apeluje ponad stu intelektualistów, dziennikarzy i działaczy społecznych skupionych w inicjatywie "Zmowa obywatelska".

- Szef polskiej komisji badającej katastrofę smoleńską Jerzy Miller powiedział w poniedziałek, że nie ma pewności, czy doszło do kłótni na lotnisku między gen. Andrzejem Błasikiem a pilotem kpt. Arkadiuszem Protasiukiem.

d33csbs

- Prokuratura wojskowa bada nagrania z kamer przemysłowych na lotnisku Okęcie. Podejmuje także działania w sprawie ujawnienia rzekomego świadka rozmowy generała Błasika i kpt. Protasiuka - poinformował w poniedziałek PAP prokurator generalny Andrzej Seremet.

- Młodzi działacze SLD domagają się od szefa polskiej dyplomacji Radosława Sikorskiego wpłaty w ciągu 30 dni na rzecz Skarbu Państwa 120 tys. zł - jest to kwota, jaką resort wydał na kontrowersyjny komiks o Chopinie.

- Klub PJN domaga się dymisji szefa Kancelarii Premiera Tomasza Arabskiego i prezesa PAP Jerzego Paciorkowskiego. Elżbieta Jakubiak podkreśliła, że chodzi o "bezpardonowe naciski" na dziennikarza PAP, by podczas konferencji prasowej premiera Donalda Tuska w Izraelu nie zadawał pytania o reprywatyzację.

- Ponad 86 mln zł otrzymało 129 samorządów z Podkarpacia na usuwanie skutków ubiegłorocznej powodzi. Promesy na taką sumę wręczył w poniedziałek w Rzeszowie Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Jerzy Miller.

d33csbs

- W przedszkolach Jarosławia (Podkarpackie) w poniedziałek ruszył profilaktyczny program "Bezpieczny komputer". Akcja skierowana do przedszkolaków i uczniów z pierwszych klas podstawówek ma ich nauczyć bezpiecznego korzystania z internetu.

- Po 250 tys. zł zadośćuczynienia i odszkodowania dla najbliższych ofiar katastrofy CASY - sąd.

- Karol Karski (PiS) zwrócił się w piśmie do szefa polskiej dyplomacji Radosława Sikorskiego o rozważenie cofnięcia przez Polskę uznania dla rządu Muammara Kadafiego i poparcie tymczasowego rządu Libii.

- Tegoroczna Manifa dedykowana będzie Izabeli Jarudze-Nowackiej. Manifestacja organizowana z okazji Dnia Kobiet przez środowiska feministyczne odbędzie się w niedzielę 6 marca pod hasłem "Dość wyzysku". (PAP)

pif/

d33csbs

Podziel się opinią

Share
d33csbs
d33csbs