Trwa ładowanie...
d1oqq7o

Wydarzenia z kraju w skrócie, poniedziałek 4 października, 17.00

...

Share
d1oqq7o

04.10. Warszawa (PAP) - Wydarzenia z kraju w skrócie

- Prezydent Bronisław Komorowski opowiedział się w poniedziałek za utrzymaniem gwarancji udziału wydatków obronnych w stosunku do produktu krajowego brutto. Zwierzchnik Sił Zbrojnych uczestniczył w inauguracji roku akademickiego w Akademii Obrony Narodowej w Warszawie.

- Janusz Palikot zapowiedział, że 15 stycznia regionalny zjazd wybierze nowego szefa lubelskiej PO. Jak dodał, poniedziałkowe wystąpienie jest jego ostatnim pod logo Platformy Obywatelskiej.

- Janusz Palikot zapowiedział, że w poniedziałek po południu zrezygnuje ze stanowiska szefa lubelskiego regionu PO. "To jest kwestia elementarnej przyzwoitości" - zaznaczył Palikot, który w sobotę zapowiedział, że w grudniu opuści Platformę.

d1oqq7o

- Nowego szefa lubelskich struktur Platformy Obywatelskiej po rezygnacji z funkcji ich dotychczasowego przewodniczącego Janusza Palikota wybierze regionalny zjazd partii - poinformował w poniedziałek PAP rzecznik rządu Paweł Graś.

- Rosyjska prokuratura prosi Polskę o przekazanie m.in. polskich odczytów czarnych skrzynek samolotu Tu-154M, dokumentów organizacji lotu z 10 kwietnia oraz zeznań osób przygotowujących go pod względem technicznym, nawigacyjnym, meteorologicznym i medycznym.

- Tworzona przez SLD księga potrzeb polskiego pacjenta ma być gotowa w pierwszych dniach listopada - zapowiedziała w poniedziałek Elżbieta Streker-Dembińska (SLD). Posłanka odwiedza placówki zdrowotne w kraju, by zebrać opinie pacjentów na temat funkcjonowania służby zdrowia.

- Kara do 3 lat więzienia ma grozić za samo udostępnienie małoletnim substancji - np. "dopalaczy" - której użycie może narazić na niebezpieczeństwo życie lub zdrowie - zapowiedział w poniedziałek minister sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski.

d1oqq7o

- Ponad 2,6 mln zł zebrała Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w lipcowej akcji "Stop Powodziom". Pieniądze zostaną przeznaczone na zakup sprzętu ratowniczego dla Ochotniczej Straży Pożarnej.

- Do Ministerstwa Skarbu Państwa wpłynęła jedna oferta w sprawie kupna udziałów spółki Uzdrowisko Kamień Pomorski - poinformował w poniedziałek resort skarbu. Ofertę złożył PCZ Polski Holding Medyczny we Wrocławiu.(PAP)

osz/ jtt/

d1oqq7o

Podziel się opinią

Share
d1oqq7o
d1oqq7o