Trwa ładowanie...
d1i9gqn
d1i9gqn

Wydarzenia z kraju w skrócie, sobota-niedziela, 3-4 lipca

...
Share
d1i9gqn

04.07. Warszawa (PAP) - Wydarzenia z kraju w skrócie

- Bronisław Komorowski uzyskał 53,1 proc. głosów, a Jarosław Kaczyński - 46,9 proc. - to sondażowe wyniki wyborów prezydenckich według TNS OBOP dla TVP.

- 51,09 proc. głosów uzyskał Bronisław Komorowski, a 48,91 proc. - Jarosław Kaczyński - takie sondażowe wyniki wyborów według MB SMG/KRC podała w niedzielę TVN.

d1i9gqn

- Bronisław Komorowski uzyskał 51,1 proc. głosów, a jego kontrkandydat Jarosław Kaczyński - 48,9 proc - wynika z sondażu Homo Homini dla telewizji Polsat, według wyników cząstkowych z godz. 19.00.

- W sobotę w Krakowie, w obecności amerykańskiej sekretarz stanu Hillary Clinton i szefa MSZ Radosława Sikorskiego, podpisano aneks do polsko-amerykańskiej umowy o obronie przeciwrakietowej. Aneks wiąże się ze zmienioną amerykańską koncepcją obrony przeciwrakietowej

- Uczestnicy konferencji z okazji 10-lecia Wspólnoty Demokracji odnowili w sobotę Deklarację Warszawską. W obecności goszczącej na konferencji Hillary Clinton i Radosława Sikorskiego, podpisano aneks do polsko-amerykańskiej umowy o obronie przeciwrakietowej.

- Do godz. 17 frekwencja w II turze wyborów prezydenckich wyniosła 42,10 proc. - PKW.

d1i9gqn

- PKW poinformowała w niedzielę, że do godz. 13. nie zarejestrowano poważniejszych przypadków naruszenia ciszy wyborczej podczas II tury wyborów prezydenckich. Doszło jedynie do kilku incydentów.

- Marszałek Bronisław Komorowski, kandydat PO na prezydenta głosował w niedzielę przed południem w Maćkowej Rudzie na Suwalszczyźnie. Powiedział dziennikarzom, że jest bardzo spokojny o wynik wyborów.

- Bardzo wielu uczestników Open'er Festivalu w Gdyni wzięło udział w odbywających się w niedzielę wyborach prezydenckich. W Gdyni do godz. 17 na podstawie zaświadczenia głosowało ponad 13 tys. osób. Wyborców do lokali dowożą autobusy.

- Stop Powodziom - to hasło odbywającej się w niedzielę w całym kraju akcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, jednodniowej zbiórki, z której środki przeznaczone będą na zakup sprzętu do walki z powodzią. Do godz. 16.30 fundacja zebrała ponad 275 tys. zł.

d1i9gqn

- Zdaniem przewodniczącego NSZZ "Solidarność" Janusza Śniadka, obecne wybory, odbywające się w przededniu 30. rocznicy powstania związku, "powinny być odpowiedzią na ile przesłania i idee Solidarności realizujemy w wolnej Polsce.

- Polscy pacjenci, wbrew przepisom, wciąż zapisują się do kilku kolejek na świadczenia medyczne. Efekt to rekordowe, nawet kilkuletnie, przewidywane okresy oczekiwania na zabiegi. W rzeczywistości czas oczekiwania jest dużo krótszy - przekonuje NFZ. (PAP)

map/

d1i9gqn

Podziel się opinią

Share
d1i9gqn
d1i9gqn