Trwa ładowanie...
d4mn1kk
d4mn1kk

Wydarzenia z kraju w skrócie, sobota-niedziela, 30-31 stycznia

...
Share
d4mn1kk

31.01. Warszawa (PAP) - Wydarzenia z kraju w skrócie.

- Premier Donald Tusk powiedział w sobotę w radiu Zet, że rozważa przeprowadzenie w Platformie Obywatelskiej powszechnych wyborów, które wyłoniłyby kandydata PO na prezydenta. W wyborach wzięliby udział wszyscy członkowie partii. Tusk nazwał "naturalnym" kandydatem PO Bronisława Komorowskiego, ale ocenił też, że również Radosław Sikorski powinien wygrać z Lechem Kaczyńskim.

- Nie zapadły jeszcze żadne decyzje dotyczące ewentualnej rekonstrukcji rządu, "na dzisiaj" żaden z ministrów nie jest zagrożony dymisją - poinformował PAP rzecznik rządu Paweł Graś. O tym, że wiosną może dojść do zmian w rządzie mówił w tym tygodniu premier Donald Tusk.

d4mn1kk

- Zjednoczenie Chrześcijańsko-Narodowe - partia, która na polskiej scenie politycznej funkcjonowała od 1989 roku - przestaje istnieć. Pod koniec stycznia, ze względu na błędy proceduralne została wykreślona z rejestru partii politycznych.

- Najprawdopodobniej do wybuchu gazu doszło w piwnicy wieżowca w Szczecinie, a nie w mieszkaniu na parterze, jak wcześniej informowano - powiedział PAP rzecznik Państwowej Straży Pożarnej Paweł Frątczak. W wybuchu gazu w sobotę rano w wieżowcu w centrum Szczecina rannych zostało pięć osób, w tym dwie ciężko.

- W najbliższych dniach szef SLD Grzegorz Napieralski przekaże pozostałym klubom parlamentarnym projekt nowej ustawy medialnej - zapowiedział w sobotę wiceprzewodniczący sejmowej Komisji Kultury i Środków Przekazu Jerzy Wenderlich (Lewica). Projekt Lewicy zakłada likwidację abonamentu oraz wprowadzenie czteroletnich, przyznawanych mediom przez KRRiT, licencji programowych.

- Jestem gotów do startu w wyborach prezydenckich, ale decyzja w tej sprawie jeszcze nie zapadła - powiedział w sobotę przewodniczący Prawicy Rzeczypospolitej Marek Jurek na konferencji prasowej w Krakowie. (PAP)

pr/

d4mn1kk

Podziel się opinią

Share
d4mn1kk
d4mn1kk