Trwa ładowanie...
d38yoxi

Wydarzenia z kraju w skrócie, sobota-niedziela, 9-10 października

...

d38yoxi
d38yoxi

10.10. Warszawa (PAP) - Wydarzenia z kraju w skrócie.

- Rodziny ofiar katastrofy smoleńskiej zdecydowały w sobotę, że nie zabiorą krzyża na pielgrzymkę do Smoleńska. Krzyż znajduje się obecnie w kaplicy w Pałacu Prezydenckim; docelowo trafić ma do kościoła św. Anny.

- Prezydent Bronisław Komorowski zapowiedział w niedzielę, że postara się doprowadzić do tego, by w miejscu katastrofy prezydenckiego samolotu w Smoleńsku powstało "odpowiednio godne upamiętnienie" ofiar. Ocenił, że Lech Kaczyński ma już "królewski pomnik", w postaci sarkofagu na Wawelu.

- Parlamentarzyści PiS w sobotę w Krakowie wzięli udział w mszy św. intencji tragicznie zmarłej pary prezydenckiej Lecha i Marii Kaczyńskich oraz osób towarzyszącym im w drodze na uroczystości w Katyniu. Złożyli też kwiaty na sarkofagu pary prezydenckiej w krypcie Katedry na Wawelu. W zorganizowanej przez PiS uroczystości wziął udział prezes tej partii Jarosław Kaczyński.

d38yoxi

- Politycy PiS, z prezesem partii Jarosławem Kaczyńskim, złożyli w niedzielę rano - pół roku po katastrofie pod Smoleńskiem - wieniec na dziedzińcu Pałacu Prezydenckiego i odmówili modlitwę.

- Na najbliższym posiedzeniu Sejm zajmie się poselskimi projektami ustaw regulujących kwestię zapłodnień in vitro - zapowiedział w sobotę marszałek Grzegorz Schetyna.

- Łódzki sąd nie uwzględnił w sobotę wniosku prokuratury o aresztowanie na trzy miesiące Dawida Bratki, właściciela sieci sklepów z dopalaczami. Prokuratura zapowiedziała złożenie zażąlenia na tę decyzję.

- Człowiek, dom, praca - pod takim hasłem Sojusz Lewicy Demokratycznej wystartuje w listopadowych wyborach samorządowych. Hasło zaprezentowano w sobotę na samorządowej konwencji Sojuszu.

d38yoxi

- Dwa zarzuty morderstwa ze szczególnym okrucieństwem usłyszał w niedzielę 29-letni Marcin B. z Gryfic(Zachodniopomorskie).Podejrzany przyznał się do zabicia 24-letniej siostry i jej 3-letniego dziecka.

- Poseł SLD Ryszard Kalisz jako jedyny z członków władz Sojuszu nie otrzymał w sobotę wotum zaufania od delegatów konwencji krajowej - poinformował PAP rzecznik partii Tomasz Kalita. Brak wotum oznacza, że Kalisz traci miejsce w Zarządzie Krajowym SLD.

- Danuta Bodzek jest kandydatką PSL w wyborach na urząd prezydenta Warszawy - poinformowano podczas niedzielnej konferencji prasowej, inaugurującej kampanię samorządową tej partii w stolicy.

- Prezydent Bronisław Komorowski powiedział w niedzielę w Radiu Zet, że nadal mieszka u siebie w domu. Zapowiedział, że planuje przeprowadzić się do Belwederu. W Pałacu Prezydenckim - jak mówił - będzie zaś pracował. (PAP)

pam/

d38yoxi
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d38yoxi