Trwa ładowanie...
d3mg2q8

Wydarzenia z kraju w skrócie, środa 23 listopada, 20.00

...
Share
d3mg2q8

23.11. Warszawa (PAP) - Wydarzenia z kraju w skrócie

- PSL chce, by wraz z wydłużeniem wieku emerytalnego kobiet umożliwić matkom przechodzenie na wcześniejszą emeryturę. W przypadku każdego dziecka czas pracy byłby skracany o trzy lata. PO uważa, że pomysł jest nierealny.

- 1 grudnia Sejm zajmie się projektem ustawy okołobudżetowej - zdecydował w środę Konwent Seniorów. Projektem budżetu na przyszły rok Sejm zajmie się najprawdopodobniej na posiedzeniu w dniach 14-15 grudnia.

d3mg2q8

- Bronisław Komorowski w poniedziałek uda się z wizytą na Ukrainę - potwierdziła informacje PAP szefowa biura prasowego Kancelarii Prezydenta Joanna Trzaska-Wieczorek. Prezydent weźmie udział w inauguracji budowy polskiego cmentarza wojskowego w Bykowni pod Kijowem.

- Pięć osób zatrzymała katowicka prokuratura w śledztwie dotyczącym korupcji przy prywatyzacji PLL LOT i STOEN. Wśród nich jest były szef UOP gen. Gromosław Cz., który usłyszał już zarzuty związane z prywatyzacją warszawskiego dystrybutora energii.

- Prezes PiS Jarosław Kaczyński do końca tygodnia powoła w każdym z okręgów pełnomocników - dowiedziała się w środę PAP w kierownictwie partii. Już powołał ich w Krakowie, Tarnowie i Nowym Sączu.

- Europoseł Zbigniew Ziobro zadeklarował w środę w Nowym Sączu, że buduje nową formację polityczną na prawicy. Skoro wyrzucono nas, to my podejmujemy wyzwanie budowy nowej formacji - oświadczył.

d3mg2q8

- Ci, którzy rozbijają prawicę, są w rzeczywistości jej radykalnymi przeciwnikami - mówił prezes PiS Jarosław Kaczyński w środę w Nowym Sączu. Dodał, że jest przekonany, iż Małopolska pozostanie "bastionem PiS".

- Warszawska Giełda Towarowa stara się o zgodę na uruchomienie kontraktów terminowych na surowce rolne oraz waluty - poinformował w środę PAP prezes WGT prof. Michał Jerzak. Jego zdaniem, takie transakcje pozwolą na zabezpieczenie dochodów rolników.

- Jeszcze w środę do marszałka Sejmu ma trafić projekt ustawy ws. in vitro, autorstwa Ruchu Palikota. Według Wandy Nowickiej, powstał on w oparciu o społeczny projekt ustawy, złożony w Sejmie poprzedniej kadencji. "Wprowadziliśmy niewielkie korekty" - dodała.

- Prognozy Komisji Europejskiej nie uwzględniają m.in. działań zapowiedzianych w expose premiera Donalda Tuska - poinformował w środę PAP wiceminister finansów Ludwik Kotecki.

- Funkcjonariusze CBA zatrzymali gen. Gromosława Czempińskiego. Były szef UOP został zatrzymany na polecenie Prokuratury Apelacyjnej w Katowicach w związku z toczącym się w niej śledztwem. Prokuratura nie podaje szczegółów. (PAP)

pif/ ana/

d3mg2q8

Podziel się opinią

Share
d3mg2q8
d3mg2q8