Trwa ładowanie...
d390w11
d390w11

Wydarzenia z kraju w skrócie, środa 8 sierpnia, 17.00

...
Share
d390w11

08.08. Warszawa (PAP) - Wydarzenia z kraju w skrócie

- Prezydent Bronisław Komorowski nadał stopnie generalskie i admiralskie dziewięciu oficerom - poinformował w środę szef BBN Stanisław Koziej. Nominacje zostaną wręczone za tydzień, podczas obchodów święta Wojska Polskiego.

- Coroczny, związany z rozwojem gospodarczym wzrost budżetu MON powinien być przeznaczany na budowę systemu obrony przeciwrakietowej; taką koncepcję zapewnienia finansowania tego programu ma prezydent Bronisław Komorowski - poinformował w środę szef BBN Stanisław Koziej.

d390w11

- Szef klubu SP Arkadiusz Mularczyk zapowiedział, że jeśli premier Donald Tusk w ciągu dwóch dni nie zabierze głosu na temat sytuacji finansowej firmy Amber Gold, to Solidarna Polska będzie się domagała zwołania w trakcie wakacji nadzwyczajnego posiedzenia Sejmu.

- Prezes Amber Gold Marcin Plichta był w środę przez kilka godzin przesłuchiwany w prokuraturze w związku ze złożonym przez niego w piątek doniesieniem na Komisję Nadzoru Finansowego i na ABW - poinformowała PAP Prokuratura Okręgowa w Gdańsku.

- Polska Unia Dystrybutorów Stali (PUDS) zwraca uwagę na nasilający się proceder wyłudzenia podatku VAT od skarbu państwa przy handlu produktami stalowymi. Według Unii może to doprowadzić do destabilizacji rynku, a budżet traci na tym ok. 400 mln zł rocznie.

- Prawie 400 budynków uszkodziła w regionie świętokrzyskim wtorkowa nawałnica - takie są szacunkowe dane zgłoszone przez gminy. Wojewoda świętokrzyski Bożentyna Pałka-Koruba zapowiedziała wypłatę rządowych odszkodowań najbardziej poszkodowanym.

d390w11

- W środę rozpoczęła się wypłata zasiłków dla poszkodowanych w poniedziałkowych nawałnicach - poinformował rzecznik MAC Artur Koziołek. Wojewodowie przekazali środki do gmin. Nadal wypłacana jest pomoc dla poszkodowanych we wcześniejszych zdarzeniach w lipcu.

- Polska Federacja Ruchów Obrony Życia, Forum Kobiet Polskich oraz Związek Dużych Rodzin 3+ wystąpiły do premiera z prośbą o spotkanie nt. Konwencji Rady Europy ws. przemocy. Według nich jest ona w wielu aspektach narzędziem walki z rodziną.

- Kobietom z zaawansowanym rakiem jajnika można znacznie wydłużyć życie dzięki nowej metodzie zaprezentowanej dziennikarzom w środę w Centrum Onkologii w Warszawie.(PAP)

pif/ osz/

d390w11

Podziel się opinią

Share
d390w11
d390w11