Trwa ładowanie...
dmnnfws

Wydarzenia z kraju w skrócie, wtorek 10 kwietnia, 17.00

...
Share
dmnnfws

10.04. Warszawa (PAP) - Wydarzenia z kraju w skrócie

- We wtorek rano członkowie prezydiów Sejmu i Senatu złożyli kwiaty pod tablicą upamiętniającą posłów i senatorów, którzy zginęli w katastrofie smoleńskiej. Kwiaty zostały też złożone pod tablicą poświęconą marszałkowi Sejmu III kadencji Maciejowi Płażyńskiemu.

- Na cmentarzu wojskowym na warszawskich Powązkach przed pomnikiem upamiętniającym 96 ofiar katastrofy smoleńskiej złożono wieńce i zapalono znicze. We wtorek obchodzona jest druga rocznica tego wydarzenia.

dmnnfws

- W drugą rocznicę katastrofy smoleńskiej prezes PiS Jarosław Kaczyński oraz m.in. politycy jego partii złożyli kwiaty przed Pałacem Prezydenckim na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie. Podczas uroczystości odczytano nazwiska ofiar katastrofy.

- Z okazji drugiej rocznicy katastrofy smoleńskiej w Krakowie składano we wtorek wieńce na grobach ofiar, odprawiano msze święte w ich intencji oraz organizowano spotkania. We wtorek rano Marta Kaczyńska złożyła wieniec na sarkofagu rodziców - Marii i Lecha Kaczyńskich - w krypcie pod Wieżą Srebrnych Dzwonów na Wawelu.

- Huta Batory w Chorzowie, gdzie w piątek zakończył się nielegalny protest załogi, wznowiła we wtorek produkcję na wszystkich wydziałach poza stalownią. Z zatrudnionymi tam 124 osobami są rozwiązywane umowy o pracę - podała spółka Alchemia, do której należy huta.

- Rada Ministrów przyjęła we wtorek projekt nowelizacji ustawy o działach administracji rządowej, który poszerza kompetencje ministra rozwoju regionalnego. Celem projektu jest skuteczne przygotowanie decyzji strategicznych, dotyczących polityk: przestrzennej i miejskiej.

dmnnfws

- Stabilność polityczna i najlepsze w UE wyniki gospodarcze to wielkie atuty Polski; przeszkody w rozwijaniu polsko-chińskiej współpracy to odległość i brak wiedzy o sobie - oceniali we wtorek w Warszawie przedstawiciele władz chińskiej prowincji Hubei.

- Bariery podatkowe, utrudnienia wynikające ze stosunków pracy oraz złego prawa o zamówieniach publicznych najbardziej przeszkadzają w rozwoju przedsiębiorczości w Polsce - wynika z Czarnej Listy Barier 2012 opracowanej przez PKPP Lewiatan.

- MSZ i ZUS podpisały porozumienie dotyczące informowania o zabezpieczeniu społecznym Polaków za granicą - poinformował we wtorek resort. Deklaracja, podpisana przez wiceszefa MSZ Jerzego Pomianowskiego i prezesa ZUS Zbigniewa Derdziuka, to kontynuacja dotychczasowej współpracy obu instytucji.

- Od wtorku pracownicy sądownictwa zrzeszeni w Solidarności codziennie przez dwa tygodnie będą wysyłać listy z pytaniami do Ministerstwa Sprawiedliwości. W ten sposób chcą zaprotestować przeciwko niskim wynagrodzeniom oraz rządowym planom reorganizacji sądownictwa. O rozpoczęciu akcji wysyłania listów poinformowała we wtorek śląsko-dąbrowska Solidarność. To kolejna forma protestu związkowców, domagających się wyższych płac i żądających rezygnacji z planu likwidacji ponad stu sądów rejonowych.

- 21 osób zabitych, 298 rannych w 236 wypadkach - to bilans świątecznego weekendu na polskich drogach. W ciągu czterech dni policjanci zatrzymali też ponad 1,5 tys. pijanych kierowców. (PAP)

amp/ ana/

dmnnfws

Podziel się opinią

Share
dmnnfws
dmnnfws