Trwa ładowanie...
d2hi6g5

Wydarzenia z zagranicy w skrócie, piątek 17 września, 17.00

...

Share
d2hi6g5

17.09. Warszawa (PAP) - Wydarzenia z zagranicy w skrócie

- Pięciu mężczyzn podejrzanych o terroryzm zatrzymano w piątek w Londynie podczas wizyty papieża. Scotland Yard dokonał przeglądu systemu policyjnej ochrony Benedykta XVI, lecz nie wprowadził w nim zmian. Żadna z imprez nie została odwołana. - donosi BBC.

- Prezydent Niemiec Christian Wulff odwołał z zarządu Bundesbanku (banku centralnego) Thilo Sarrazina, który wywołał skandal swymi kontrowersyjnymi tezami na temat niechęci muzułmanów do integracji.

- Co najmniej 60 osób, w tym dwóch Chińczyków, zginęło na skutek przypadkowej eksplozji pojemnika ze środkami wybuchowymi na wschodzie Sri Lanki - poinformowały w piątek lankijskie źródła wojskowe.

d2hi6g5

- Talibowie porwali w nocy z czwartku na piątek na północnym zachodzie Afganistanu 10 zwolenników kandydata w sobotnich wyborach parlamentarnych oraz osiem osób zajmujących się organizacją głosowania - poinformowały w piątek lokalne władze.

- Liczne oznaki w ostatnich dniach wskazują na to, że ryzyko ataku terrorystycznego przeciwko Francji jest podwyższone - oświadczył w Paryżu francuski minister spraw wewnętrznych Brice Hortefeux, cytowany w piątek przez media.

- Rosja zamówiła 50 samolotów Boeing 737 Next Generation dla swych linii lotniczych Aerofłot - ogłosił w piątek we wspólnym komunikacie amerykański koncern oraz państwowa rosyjska korporacja Rostechnologii. (PAP)

jtt/

d2hi6g5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2hi6g5