Trwa ładowanie...
d4ca9gz

Wykupowanie akcjonariuszy mniejszościowych w spółkach zależnych Asseco może trwać ok. 2 lata

09.02. Warszawa (PAP) - Proces wykupowania przez Asseco Poland akcji należących do akcjonariuszy mniejszościowych w spółkach zależnych grupy i porządkowanie struktury może trwać...

Share
d4ca9gz

09.02. Warszawa (PAP) - Proces wykupowania przez Asseco Poland akcji należących do akcjonariuszy mniejszościowych w spółkach zależnych grupy i porządkowanie struktury może trwać około dwa lata. Prawdopodobnym sposobem realizacji wykupów będzie ogłaszanie wezwań do sprzedaży akcji - poinformowali przedstawiciele spółki.

"Nie będzie to proces prosty i myślę, że może on potrwać około dwa lata. Akcjonariuszom naszych spółek zależnych będziemy proponować gotówkę w wezwaniu do sprzedaży akcji. Niektórym akcjonariuszom planujemy zaproponować też zamianę na nasze akcje" - powiedział Adam Góral, prezes Asseco.

Poinformował, że planowana emisja akcji ma być z prawem poboru, a "wciągnięcie" do akcjonariatu inwestorów globalnych może się odbyć przez zainteresowanie ich prawami poboru.

Dodał, że jeśli akcjonariusze zgodzą się na projekt wejścia na Nasdaq, to spółka może zadebiutować na amerykańskim rynku jeszcze w 2012 r.(PAP)

gsu/ asa/

d4ca9gz

Podziel się opinią

Share
d4ca9gz
d4ca9gz