Trwa ładowanie...

Wyłudzenia kredytów. Banki chwalą sie coraz lepszymi statystykami

Banki coraz skuteczniej przeciwdziałają wyłudzeniom kredytów. W drugim kwartale było rekordowo mało prób wyłudzenia kredytu z podrobionym dokumentem - informuje Związek Banków Polskich.

Wyłudzenia kredytów. Banki chwalą sie coraz lepszymi statystykamiŹródło: Fotolia
d27vnja
d27vnja

Rekord w liczbie prób wyłudzeń kredytów z banków padł w drugim kwartale tego roku - poinformował Związek Banków Polskich. Jak dodał, to efekt coraz skuteczniejszych metod stosowanych przez banki.

W II kwartale 2015 roku na cudze nazwisko próbowano wyłudzić 1,616 tysiąca kredytów na łączną kwotę w wysokości 55,3 miliona złotych.

Najgorszym kwartalnym wynikiem pod względem łącznej kwoty prób wyłudzeń kredytów w polskich bankach był IV kwartał 2010 roku - wtedy próbowano ukraść aż 178 milionów złotych. Natomiast II kwartał tego roku był do tej pory najlepszy.

Dla porównania, w I kwartale 2015 roku przestępcy próbowali wyłudzić 1,877 tysiąca kredytów na kwotę 68,3 miliona złotych.

Jednocześnie w II kwartale 2015 r. Polacy zastrzegli rekordowo dużą liczbę kradzionych i zgubionych dokumentów - niemal 37 tysięcy nowych danych trafiło do międzybankowego Systemu Dokumenty Zastrzeżone.

d27vnja
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d27vnja