Trwa ładowanie...
d3bsg7e

Wyłudzenia kredytów. Banki chwalą sie coraz lepszymi statystykami

Banki coraz skuteczniej przeciwdziałają wyłudzeniom kredytów. W drugim kwartale było rekordowo mało prób wyłudzenia kredytu z podrobionym dokumentem - informuje Związek Banków Polskich.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wyłudzenia kredytów. Banki chwalą sie coraz lepszymi statystykami
(Fotolia)
d3bsg7e

Rekord w liczbie prób wyłudzeń kredytów z banków padł w drugim kwartale tego roku - poinformował Związek Banków Polskich. Jak dodał, to efekt coraz skuteczniejszych metod stosowanych przez banki.

W II kwartale 2015 roku na cudze nazwisko próbowano wyłudzić 1,616 tysiąca kredytów na łączną kwotę w wysokości 55,3 miliona złotych.

Najgorszym kwartalnym wynikiem pod względem łącznej kwoty prób wyłudzeń kredytów w polskich bankach był IV kwartał 2010 roku - wtedy próbowano ukraść aż 178 milionów złotych. Natomiast II kwartał tego roku był do tej pory najlepszy.

d3bsg7e

Dla porównania, w I kwartale 2015 roku przestępcy próbowali wyłudzić 1,877 tysiąca kredytów na kwotę 68,3 miliona złotych.

Jednocześnie w II kwartale 2015 r. Polacy zastrzegli rekordowo dużą liczbę kradzionych i zgubionych dokumentów - niemal 37 tysięcy nowych danych trafiło do międzybankowego Systemu Dokumenty Zastrzeżone.

d3bsg7e

Podziel się opinią

Share
d3bsg7e
d3bsg7e