Trwa ładowanie...
dpcp1o5

Wynajem mieszkań. Na "starych" można zarobić więcej

Prawo budowlane znów zabrania budowania bardzo małych mieszkań, choć jest na nie duży popyt wśród wynajmujących. W ten sposób rynek wtórny zyskał przewagę nad ofertą deweloperów, jeżeli chcemy kupić mieszkanie, aby zarabiać na wynajmowaniu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Anieatrakcyjne mieszkania pod wynajem można kupować na rynku wtórnym
Anieatrakcyjne mieszkania pod wynajem można kupować na rynku wtórnym (Fotolia, Fot: mariesacha)
dpcp1o5

W inne mieszkania powinniśmy inwestować, jeżeli chcemy w nich mieszkać lub je wynajmować. W przypadku mieszkań na wynajem więcej atutów ma rynek wtórny.

-W Katowicach ceny za nowe mieszkanie od deweloperów to 5-6 tys. zł za metr kwadratowy, a na rynku wtórnym to 3-4 tys. zł - mówi Jan Dziekoński, dyrektor projektów strategicznych MZURI. - Różnica jest niemal dwukrotna, a wynajmujący mieszkanie nie będzie chciał zapłacić dwa razy więcej.

W Łodzi jest podobnie jak w Katowicach. W Toruniu jest podobnie jak w Krakowie, nie ma ofert deweloperów w starym centrum tych miast, atrakcyjne mieszkania pod wynajem można kupować na rynku wtórnym.

Kilka dużych polskich miast ma taką specyfikę, że inwestując na rynku pierwotnym można mieć stopę zwrotu 4-5 proc. rocznie, a z inwestycji na rynku wtórnym 7-9 proc.

dpcp1o5

Podziel się opinią

Share
dpcp1o5
dpcp1o5