Trwa ładowanie...
d33fdcq
d33fdcq

Wynik netto Impela w tym roku może być wyższy od ubiegłorocznego

26.08. Warszawa (PAP) - Wynik netto Impela za 2010 rok może być wyższy od wyniku ubiegłorocznego. Spółka zamierza zawalczyć o 10-proc. wzrost przychodów rok do roku, choć jej...
Share
d33fdcq

26.08. Warszawa (PAP) - Wynik netto Impela za 2010 rok może być wyższy od wyniku ubiegłorocznego. Spółka zamierza zawalczyć o 10-proc. wzrost przychodów rok do roku, choć jej przedstawiciele zaznaczają, że zadanie jest bardzo ambitne.

"Wynik netto w tym roku może być poprawiony. Jeśli chodzi o przychody, nie poddajemy się. Spróbujemy osiągnąć 10-proc. wzrost, choć trzeba przyznać, że przy obecnej skali działalności spółki i zaostrzonej konkurencji - nie będzie to zadanie łatwe" - powiedział na konferencji prasowej Wojciech Rembikowski, wiceprezes spółki.

Dodał, że trzeci kwartał jest dla grupy zawsze najlepszy.

d33fdcq

Po pierwszym półroczu przychody grupy wzrosły o 5,5 proc., do 533,6 mln zł z 506,1 mln zł. Zysk operacyjny wzrósł do 24,6 mln zł z 23,2 mln zł, a zysk netto do 21,8 mln zł z 15,5 mln zł.

W ubiegłym roku grupa miała 33,5 mln zł zysku netto przypadającego akcjonariuszom jednostki dominującej i 1033 mln zł przychodów.

Spółka utrzymuje politykę wypłaty dywidendy.

"Zarząd zwykle rekomenduje wypłatę dywidendy. Jej wysokość jest zależna od akcjonariuszy. Co rok staramy się dzielić zyskiem z akcjonariuszami, i co rok dywidenda jest wyższa" - poinformował Rembikowski, zapytany o tegoroczne plany dywidendowe.

d33fdcq

Z zysku za 2009 rok firma wypłaciła 1,5 zł dywidendy na akcję.

Impel zamierza rozwijać się poprzez akwizycje.

"Podchodzimy do dużego biznesu, firm, które wydzieliły spółki usługowe na swoje potrzeby, w ramach swoich struktur. Chcemy kupować takie przedsiębiorstwa" - powiedział wiceprezes.

Nad kolejnymi akwizycjami pracuje obecnie m.in. należący do Impela segment obsługi nieruchomości. W grę wchodzi przejęcie spółki specjalizującej się w usługach porządkowo-czystościowych od dużej firmy w Łodzi i zakup podmiotu o obrotach rzędu 30 mln zł na Litwie (spółka Corpus A). Przejęcia byłyby finansowane ze środków własnych.

d33fdcq

Z kolei w 2011 roku segment obsługi nieruchomości planuje w wyniku akwizycji zwiększyć przychody o ok. 40 mln zł.

Walne zgromadzenie akcjonariuszy Impela upoważniło zarząd do podwyższenia kapitału zakładowego o 4,6 mln akcji. Środki z emisji miałyby zostać przeznaczone na inwestycje i akwizycje.

"Póki co nie pracujemy jeszcze nad tym tematem. W tym roku emisja nie jest planowana" - powiedział Rembikowski. (PAP)

morb/ asa/

d33fdcq

Podziel się opinią

Share
d33fdcq
d33fdcq