Trwa ładowanie...
d4c0grl

Wynik netto Tauronu niższy o 99 mln zł z powodu rezerw na świadczenia pracownicze

15.03. Warszawa (PAP) - Wynik netto Tauronu w czwartym kwartale 2012 roku jest niższy o 99 mln zł z powodu zdarzenia jednorazowego w postaci wzrostu rezerw na świadczenia...

Share
d4c0grl

15.03. Warszawa (PAP) - Wynik netto Tauronu w czwartym kwartale 2012 roku jest niższy o 99 mln zł z powodu zdarzenia jednorazowego w postaci wzrostu rezerw na świadczenia pracownicze - poinformowała spółka w komunikacie prasowym.

"Wynik finansowy netto Grupy obniżył się o niemal 99 mln zł na skutek jednorazowego zdarzenia, jakim był wzrost rezerw na świadczenia pracownicze. To efekt skokowego obniżenia stóp procentowych, z którym mieliśmy do czynienia w ostatnim czasie, a co za tym idzie - obniżenia stóp zwrotu z obligacji długoterminowych. W związku z tym na dzień bilansowy Grupa przyjęła do wyceny rezerw na świadczenia pracownicze istotnie niższą w stosunku do roku poprzedniego stopę dyskontową. To spowodowało wzrost ich wartości" - powiedział wiceprezes Tauronu Krzysztof Zawadzki, cytowany w komunikacie.

"Dodatkowym elementem, który istotnie wpłynął na wzrost rezerw na świadczenia pracownicze, było zastosowanie po raz pierwszy dla sprawozdań finansowych sporządzanych za rok 2012 zmienionego MSR 19, w efekcie czego pozostałe całkowite dochody zostały obciążone kwotą ok. 221 mln zł" - dodał.

W czwartym kwartale 2012 roku skonsolidowany zysk netto Tauronu wyniósł 191,9 mln zł, zysk operacyjny 307,8 mln zł, a wynik EBITDA 765 mln zł. Tymczasem analitycy ankietowani przez PAP oczekiwali zysku netto na poziomie 284,6 mln zł zysku operacyjnego w wysokości 410 mln zł, a wynik EBITDA miał wynieść 806 mln zł. (PAP)

pr/

d4c0grl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4c0grl
d4c0grl