Trwa ładowanie...
d4hmnmc

Wyniki BRE Banku w III zgodne z oczekiwaniami, zwracają uwagę rosnące koszty ryzyka (opinia)

31.10. Warszawa (PAP) - Analitycy oceniają, że wyniki BRE Banku w III kwartale są zgodne z oczekiwaniami i będą neutralne dla kursu. Elementem lekko negatywnym są rosnące koszty...

Share
d4hmnmc

31.10. Warszawa (PAP) - Analitycy oceniają, że wyniki BRE Banku w III kwartale są zgodne z oczekiwaniami i będą neutralne dla kursu. Elementem lekko negatywnym są rosnące koszty ryzyka i spadające wolumeny.

MARCIN JABŁCZYŃSKI, DEUTSCHE BANK

"Wyniki są neutralne, zgodne z oczekiwaniami. Widać dyscyplinę kosztową, są jednak rzeczy, które wymagają poprawy.

Sądzę, że rynek może spodziewać się wytłumaczenia wysokości kosztów ryzyka. W III kwartale koszty ryzyka są jeszcze wyższe niż w II kwartale. Mamy ożywienie gospodarcze, co powinno obniżać poziom rezerw w bankach. Jeśliby nie było ożywienia gospodarczego to taki trend w kosztach ryzyka mógłby niektórym inwestorom dać do myślenia; pojawiłoby się pytanie o jakość portfela kredytowego.

d4hmnmc

Osobną kwestią są wolumeny. Widać, że trochę kurczą się depozyty i kredyty. O ile w kredytach trudno mieć pretensje, to uwagę zwracają spadające depozyty w detalu. W IV kwartale bank podwyższył ceny depozytów, widać, że chyba nie chce tego tolerować. Wolumeny nie wyglądają najlepiej.

Kurs banku będzie się dzisiaj zachowywał neutralnie. Bank ostatnio mocno rósł, oceniam, że po takich wynikach ciężko będzie uzasadniać kolejne wzrosty"

********** Zysk netto grupy BRE Banku w trzecim kwartale 2013 roku spadł do 279,1 mln zł z 280,1 mln zł rok wcześniej i okazał się zgodny z oczekiwaniami rynku, który spodziewał się, że wyniesie on 272,9 mln zł.

Wynik odsetkowy banku w III kwartale wyniósł 556,4 mln zł i był zgodny z oczekiwaniami analityków, którzy liczyli, że wyniesie on 549,1 mln zł (w przedziale oczekiwań 535-558 mln zł). Wynik odsetkowy spadł 3 proc. rdr i wzrósł 4 proc. kdk.

d4hmnmc

Wynik z prowizji w III kwartale 2013 roku wyniósł 216,6 mln zł i był zgodny z szacunkami rynku, który spodziewał się 215,7 mln zł (oczekiwania wahały się od 207 mln zł do 224 mln zł). Wynik z prowizji wzrósł 6 proc. rdr i spadł 2 proc. kdk.

Koszty w III kwartale 2013 roku wyniosły 416,8 mln zł, czyli były na poziomie zbliżonym do oczekiwanych (419,8 mln zł). Koszty spadły 3 proc. rdr i pozostały na poziomie z II kwartału 2013 roku. Koszty pracownicze spadły kdk o 1,1 proc.

Odpisy z tytułu utraty wartości kredytów wyniosły w trzecim kwartale 2013 roku 173,6 mln zł. Rynek oczekiwał tymczasem odpisów na poziomie 151,9 mln zł. (PAP)

seb/ osz/

d4hmnmc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4hmnmc
d4hmnmc