Trwa ładowanie...
d3bu99b
d3bu99b

Wypłata dywidendy przez PKO BP uzależniona od powodzenia emisji akcji

Resort skarbu zdecyduje o wypłacie dywidendy z zysku PKO BP, jeżeli zostanie z powodzeniem przeprowadzona emisja nowych akcji banku - poinformowała PAP wiceminister skarbu Joanna Schmid.
Share
d3bu99b

Resort skarbu zdecyduje o wypłacie dywidendy z zysku PKO BP, jeżeli zostanie z powodzeniem przeprowadzona emisja nowych akcji banku - poinformowała wiceminister skarbu Joanna Schmid.

Prezes PKO BP Jerzy Pruski poinformował, że zarząd banku planuje emisję nowych akcji z prawem poboru dla dotychczasowych akcjonariuszy o wartości do 5 mld zł.

W projektach uchwał na walne zgromadzenie, zwołane na 30 czerwca, zarząd PKO BP zaproponował emisję do 650 mln akcji serii D.

d3bu99b

_ Najpierw chcielibyśmy przeprowadzić podwyższenie kapitału. Później decydować o wypłacie dywidendy dla akcjonariuszy. Jeżeli nowa emisja zakończy się powodzeniem, wtedy będzie można wypłacić dywidendę _ - podkreśliła wiceszefowa resortu skarbu.

_ Kwestia parametrów transakcji jest otwarta, uzależniona przede wszystkim od warunków rynkowych. Ministerstwo Skarbu Państwa oczekuje również na opinię rady nadzorczej PKO BP w sprawie wypłaty dywidendy za 2008 rok _ - dodała.

PKO BP poinformował o planach wypłaty z zysku netto za 2008 rok 2,88 zł dywidendy na akcję, co oznacza, że do akcjonariuszy trafiłby prawie cały zeszłoroczny zysk netto banku. Wcześniej zarząd rekomendował, by bank nie wypłacał dywidendy za 2008 rok.

d3bu99b

Podziel się opinią

Share
d3bu99b
d3bu99b