WP

Wypłaty 500+ mogą być zagrożone. Urzędnicy szykują się do wielkiego strajku

W piątek przed siedzibą Ministerstwa Rodziny i Pracy zaprotestują urzędnicy. Ogólnopolski strajk zapowiadają jeszcze tej jesieni pracownicy ośrodków pomocy społecznej. Tysiące pracowników m.in. odpowiedzialnych za obsługę programu 500+ mają dość.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Urzędnicy mają dość niskich pensji i braków kadrowych przy obsłudze nowych programach rządowych.
Urzędnicy mają dość niskich pensji i braków kadrowych przy obsłudze nowych programach rządowych. (Pixabay.com)
WP

Urzędnicy za mało zarabiają – przypomina "Super Express". Po dwóch latach negocjacji z rządem ich postulaty nie zostały spełnione, 12 października wyjdą więc na ulice, aby protestować.

Czytaj również:Brakuje chętnych do pracy w urzędach. Politycy płacą "swoim"

Te wzbierające fale strajków, zwłaszcza rzeszy pracowników ośrodków pomocy społecznej zapewniających obsługę programu 500+, mogą zagrozić terminowym wypłatom świadczenia – pisze dziennik.

WP

Piątkowa akcja protestacyjna w Warszawie przed siedzibą Ministerstwa Rodziny i Pracy to dopiero początek - zaznacza "SE". Jeszcze tej jesieni może się odbyć ogólnopolski strajk w ośrodkach pomocy społecznej.

- Jesteśmy źle opłacani i jest nas za mało. Mamy dość pracy za płacę minimalną – stwierdza na łamach dziennika Paweł Maczyński z Polskiej Federacji Związkowej Pracowników Socjalnych i Pomocy Społecznej.

Zobacz także: Podwyżki dla budżetówki. Inspektorzy i urzędnicy wojewódzcy dostaną więcej

WP

Jak przekonuje, pieniądze, które mają być przeznaczane na obsługę obecnych i nowych programów, nie trafiają do pracowników. Są przez gminy wykorzystywane na inne cele. Resort Rodziny pytania dziennika o te kwestie odsyła jednak do samorządów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Finanse
WP
WP