Trwa ładowanie...

Wypożyczana trawa na Stadionie Narodowym

Właśnie kończy się przetarg na nową, czwartą już murawę na obiekcie, który działa zaledwie od roku - donosi "Dziennik Gazeta Prawna".

Wypożyczana trawa na Stadionie NarodowymŹródło: newspix.pl, fot: marek zielinski
d4ak7cv
d4ak7cv

Przy okazji koncertu grupy Coldplay murawa wraz z niezbędnymi instalacjami nawadniającymi i ogrzewającymi została ze Stadionu Narodowego usunięta. Jak ustalił "Dziennik Gazeta Prawna" - nie wróci już na stadion, gdyż Narodowe Centrum Sportu finalizuje przetarg na nową murawę.

- Organizujemy go z myślą np. o meczu eliminacji mistrzostw świata Polska - Anglia. Formuła przetargu, w zasadzie wypożyczenia murawy, określa, że jego zwycięzca dostarczy murawę i po zakończeniu meczu zabierze ją - wyjaśnia Paulina Obelinda z biura prasowego stadionu.

To oznacza, że NCS chce rozwiązania unikatowego na skalę kraju, a nawet Europy. Ale też że zrezygnowano z wcześniej zapowiadanego rozwiązania z instalacją modułową. Miała ona pozwalać na to, aby np. przed koncertem zdjąć donice z murawą i częściami instalacji i przenieść całą płytę obok stadionu.

Na razie nie wiadomo jeszcze, ile firm chce dostarczać murawę i zabierać ją po każdym spotkaniu. Nie wiadomo też, jakie ceny zaoferowały. Wiadomo, że każda z poprzednich muraw to koszt kilkuset tys. złotych, a wymieniane były przynajmniej trzykrotnie.

d4ak7cv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4ak7cv