Trwa ładowanie...
d12dv06

Wyznaczenie terminu wejścia do euro ważne - Kokoszczyński, NBP

18.03. Warszawa (PAP) - Do strefy euro nie da się wejść szybko, ale wyznaczenie daty akcesji jest ważnym elementem planowania - uważa Ryszard Kokoszczyński, wicedyrektor Instytutu...

Share
d12dv06

18.03. Warszawa (PAP) - Do strefy euro nie da się wejść szybko, ale wyznaczenie daty akcesji jest ważnym elementem planowania - uważa Ryszard Kokoszczyński, wicedyrektor Instytutu Ekonomicznego Narodowego Banku Polskiego.

"Z mojej perspektywy wejście do strefy euro kraju, który już nawet ma gospodarkę w pewnym sensie podobną do gospodarki strefy euro, to jest pewien projekt masowy. Wymaga mobilizacji instytucji publicznych, społeczeństwa. Nie da się wejść do strefy euro szybko" - powiedział w wywiadzie dla portalu "Obserwatorfinansowy.pl" wicedyrektor IE NBP.

"Ale jeśli takie przedsięwzięcie traktuje się poważnie i nadchodzi właściwy moment na poważną dyskusję na ten temat - a moim zdaniem taki właśnie nadszedł - to wyznaczenie daty jest bardzo istotnym, choć nie najważniejszym elementem planowania. Bez ustalenia konkretnego terminu sprawy mają tendencję do przeciągania się" - dodał.(PAP)

kba/ gor/

d12dv06

Podziel się opinią

Share
d12dv06
d12dv06