Trwa ładowanie...
d3xuh72
d3xuh72

WZA Rainbow Tours upoważniło zarząd do skupu akcji własnych za max. 15 mln zł

30.06. Warszawa (PAP) - Akcjonariusze Rainbow Tours upoważnili zarząd spółki do skupu do 20 proc. akcji własnych za maksymalnie 15 mln zł - poinformowała spółka w uchwałach...
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d3xuh72

30.06. Warszawa (PAP) - Akcjonariusze Rainbow Tours upoważnili zarząd spółki do skupu do 20 proc. akcji własnych za maksymalnie 15 mln zł - poinformowała spółka w uchwałach przyjętych podczas walnego, które odbyło się 29 czerwca.

Upoważnienie dotyczy skupu akcji zwykłych znajdujących się w obrocie na GPW i akcji imiennych uprzywilejowanych.

Z uchwały wynika, że cena jednostkowa, za którą spółka będzie nabywać akcje własne zwykłe na okaziciela "nie może być wartością wyższą spośród: ceny ostatniego niezależnego obrotu i najwyższej, bieżącej, niezależnej oferty w transakcjach zawieranych na sesjach giełdowych na GPW", a akcje imienne uprzywilejowane spółka może nabywać po cenie nie wyższej niż "kurs zamknięcia akcji notowanych na GPW z sesji giełdowej na GPW przypadającej w dniu sesyjnym poprzedzającym dzień zawarcia przez spółkę cywilnoprawnej umowy (...) sprzedaży tych akcji, powiększona o 10 proc.".

d3xuh72

Nabyte przez spółkę akcje własne będą mogły zostać przeznaczone do dalszej odsprzedaży, w tym w procesach przejęcia i akwizycji lub w celu umorzenia.

Skup akcji ma być sfinansowany środkami zgromadzonymi na utworzonym w tym celu funduszu rezerwowym.

Akcjonariusze zdecydowali o wydzieleniu z kapitału zapasowego 15 mln zł na celowy fundusz rezerwowy przeznaczony na nabycie akcji własnych.

Program skupu akcji obowiązywać będzie od 30 czerwca 2011 roku do 31 maja 2016 roku. (PAP)

pel/ pr/

d3xuh72

Podziel się opinią

Share
d3xuh72
d3xuh72