Trwa ładowanie...
d1tfov4

Wzrost PKB w II kwartale spowolnił do 3,2 proc., potem dalsze spowolnienie - Chojna-Duch z RPP

18.07. Warszawa (PAP) - Dynamika PKB w II kwartale obniżyła się do 3,2 proc. z 3,5 w I kwartale - ocenia Elżbieta Chojna Duch z Rady Polityki Pieniężnej. Jej zdaniem potem trend...

Share
d1tfov4

18.07. Warszawa (PAP) - Dynamika PKB w II kwartale obniżyła się do 3,2 proc. z 3,5 w I kwartale - ocenia Elżbieta Chojna Duch z Rady Polityki Pieniężnej. Jej zdaniem potem trend spadkowy dynamiki PKB będzie się utrzymywał, dochodząc do "nawet 2,5 proc.".

"Dane (o produkcji w czerwcu - PAP) są rzeczywiście słabe, wręcz bardzo słabe. (...) Sygnalizują, czy potwierdzają, trwające osłabienie naszej gospodarki, na co składa się recesja gospodarcza w krajach UE i słabnący popyt krajowy. Dane wskazują, że dynamika PKB w II kwartale spadnie do 3,2 proc. z 3,5 w I kwartale, a potem będzie dalszy trend spadkowy, nawet do 2,5 proc." - powiedziała Chojna-Duch w TVN CNBC komentując środowe dane GUS.

GUS w środę podał, że produkcja przemysłowa w czerwcu wzrosła o 1,2 proc. rdr, po wzroście o 4,6 proc. w maju, a w porównaniu z poprzednim miesiącem spadła o 2,0 proc. Ekonomiści ankietowani przez PAP prognozowali, że produkcja przemysłowa w czerwcu, w ujęciu dwunastomiesięcznym, wzrosła o 4,1 proc., natomiast w porównaniu z majem wzrosła o 0,8 proc. (PAP)

fdu/ jtt/

d1tfov4

Podziel się opinią

Share
d1tfov4
d1tfov4